İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch Hayat Kurtardı!

Apple’ın akıllı saat sektöründe rakiplerine kıyasla farklı bir yol izlediğini biliyoruz. Marka yalnızca bir akıllı saat meydana getirmek ve akıllı telefonlarla uyumlu çalışması için çabalamıyor.

teknik destek

Apple’ın sağlık konusunu ön plana aldığını görebiliyoruz. Saat üzerinde bulunan sensörler sayesinde yapılan sağlık takibi, buna ek olarak acil durumlarda saat kullanıcısının en kısa zamanda destek alabilmesini sağlamak gibi avantajları da bulunuyor. Apple’ın akıllı saati gelen haberlerle bu alanda hedeflerine ulaştığını gösteriyor. Daha öncelerde de özellikleriyle hayat kurtardığına şahil olduğumuz cihaz, geçtiğimiz haftalarda benzer bir olayla gündeme geldi.

Apple Watch Hayat Kurtardı!

Apple Watch’u Hayatını Kurtardı

ABD’de meydana gelen olayda, Apple Watch sahibi bir kullanıcının kaza yaptığını görüyoruz. Ciddi bir trafik kazası yaşayan şahsın, aracıyla birlikte 4 takla attığı alınan bilgiler arasında. Kazanın ardından telefonuna erişemeyen şahıs, Apple Watch üzerinden acil durum numaralarını arıyor ve desteğe bu şekilde ulaşıyor.

Bu olaylar ise kazayı yapan şahsın babasının Apple’a yazdığı teşekkür mektupu ile ortaya çıkıyor. Apple’ın saati, akıllı saatlerin hayatımıza nasıl etki ettiğini gösteren bir model, ilerleyen yıllarda karşımıza çıkacak olan modellerde daha gelişmiş teknolojiler barındıran saatlerle de karşılaşacağız.

müşteri hizmetleri