Apple Watch Hayat Kurtardı

watch

Apple Watch Hayat Kurtardı

teknik destek <

Apple’ın son zamanlarda bir hayli tartışılan cihazlarından birisi olan Apple Watch akıllı saatler, geçtiğimiz günlerde bir hayat kurtardı. 18 yaşındaki bir kızın bileğinde takılı olan saat, doğru zamanda uyarı vererek kızı ölümden dönderdi diyebiliriz.

Alarm Zamanında Oluştu

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan 18 yaşındaki Deanna Recktenwald’ın kolunda takılı olan Apple Watch, hiç beklenmedik bir anda öterek genç kızı uyarmaya başladı. Genç kız, bu uyarının hangi sebepten meydana geldiğini merak etti ve saatine baktığında nabız hızının bir hayli arttığını anladı. Kalp atışlarının dakikada 190 civarı attığını anlayan Apple Watch, kızı zamanında uyardı ve tam zamanlı bir hamle gerçekleşti.

watch2

Genç Kızın Hayatı Kurtuldu

Genç kızın ailesi böyle bir uyarıyla karşılaşınca, kızı hemen hastaneye kaldırdılar. Hastane raporlarına göre genç kızın böbreklerinin sadece yüzde 20’lik kısmı çalışıyordu. Bu nedenle doktorlar, müdahalenin tam zamanında olduğunu belirterek, ilerleyen zamanlarda bir böbrek nakline ihtiyaç olabileceğini de söylediler.

Tim Cook’a Teşekkür Mektubu

Apple Watch’ın bu uyarıyı yapmasıyla kızın hayatı kurtuldu ve kızın ailesi, Apple şirketinin CEO’su Tim Cook’a bir teşekkür mektubu gönderdi. Mektupta teşekkürlerini dile getiren ailenin, şirketten cevap alması ise hiç gecikmedi. Bizzat mektubu kendisi yanıtlayan Tim Cook, genç kızın sağlığının yerinde olmasından dolayı mutlu olduklarını ve bu tür durumların kendilerine ilham kaynağı olduğunu belirtti.

 

müşteri hizmetleri