Apple Watch Kullandığı Kalp Ritmi Algılayıcısı Sebebiyle Davalık Oldu

apple-watch-kullandigi-kalp-ritmi-algilayicisi-sebebiyle-davalik-oldu

Teknoloji firmalarının kabusu olan isim şimdi de Apple Watch’ta kullanılan kalp ritmi algılayıcısı sebebiyle Apple’a dava açtı. 

teknik destek <

Teknoloji devi Apple’a pek çok marka dava açabiliyor. Daha önce Nokia, Huawei ve Verizon’a dava açan Omni MedSci Apple’ı kendi patenti olan kalp ritmi algılayıcısını Apple Watch’ta izinsiz olarak kullanmakla suçluyor. 

Michigan merkezli sağlık firması Omni MedSci son dönemde teknoloji devlerine açtığı davalarla gündeme geliyor. Şirket son olarak Apple Watch’un kalp ritmi algılayıcısının kendilerinin patentli teknolojilerinden çalıntı olması iddiasıyla Apple’a dava açmış durumda. Omni MedSci’a göre Apple’ın akıllı saati Apple Watch’ta kullandığı ve kullanıcıların kalp ritminin ölçümünü gerçekleştiren düzenek Omni MedSci’ın dört farklı patentini ihlal ediyor.

Omni MedSci Yetkilileri Apple Yetkilileriyle Patentler Hakkında Görüşme Sağlamış!

Davayı açan isim olan Dr. Mohammed N. Islam açıklamasında Apple’ın 2014 ve 2016 yılları arasında sağlık teknolojisi uzmanı, donanım tasarımcısı ve hatta ürün pazarlamacısıyla bir araya geldiklerini ve görüşmede Apple’ın bu patentler hakkında görüştüğünü dile getirdi. Islam açıklamasının devamında Omni MedSci’ın söz konusu dört patent hakkını Apple çalışanlarına göstermesinin ardından Apple yetkililerinin görüşmeyi sonlandırdığını ve bir daha kendileriyle herhangi bir iletişime geçmediklerini belirtti. 

Omni MedSci’ın dört patentinin arasında Apple’ın geçtiğimiz günlerde Apple Watch’ta kullanmayı planladığı ışıkla kan şekerini ölçmesine yarayacak düzeneği de yer alıyor. Apple ile Omni MedSci arasındaki davanın ilerleyen günlerde sonuçlanması bekleniyor. 

müşteri hizmetleri