Apple Watch Satışlarında Bu Yıl %25 Oranında Düşüş Yaşanacak

Apple-Watch-Satislari

KGI analisti Ming-Chi Kuo, Apple Watch sevkiyatlarının bu yıl %25 düşeceğini tahmin ettiği bir yatırım notunu paylaştı. Notta 2015 yılında -tahminen- 10.6 milyon adet satışın gerçekleştirildiğini, ancak 2016 yılında %25 oranında bir düşüş ile bu rakamın 7.5 milyona adete kadar gerileyeceğini tahmin ettiğini belirtiyor.

müşteri hizmetleri

Şirket tahminini iki nedene bağlıyor. İlk olarak giyilebilir cihaz pazarında halen belli bir olgunluk mevcut değil. Ama Ming-Chi Kuo bu düşüşün kısa süreli olacağına inandığını belirtiyor.

Kuo ayrıca henüz yeteri kadar uygulamanın kullanılabilir olmadığını ve form faktörünün iyileştirilmesi gerektiğini savunuyor. Apple Watch’ın iPhone’un piline yaptığı negatif etki ve diğer tüm sınırlamaların satışları düşürdüğüne inanıyor.

Analist yeni nesil Apple Watch için yüksek iyileştirmeler yapılması ve iPhone 7 ile birlikte çok daha iyi hale getirilebileceği üzerinde duruyor. Ayrıca Apple Watch 2’nin iPhone 7 ile birlikte tanıtılmayacağı belirtiliyor.

Analistin asıl beklentisi 2017 yılı için geçerli. 2017 yılında Apple Watch’ın yepyeni bir tasarımla geleceğini ve satışlarının artacağını söylüyor.

müşteri hizmetleri

Merhaba ismim Berna. 7 yıldır internet ve dijital pazarlama konusunda çeşitli firmalarda görev yaptım. Apple'a olan ilgim oldukça yüksek. AppleFoni'ye tecbrübelerimi paylaşmak üzere katıldım.