Apple Watch Series 3 Hücresel Bağlantı Özelliği ile Geliyor!

Apple Watch

Bloomberg’in haberine göre Apple, üçüncü nesil Apple Watch’u bu yılın ilerleyen günlerinde tanıtacak ve bu sefer aygıtta kendi bağımsız hücresel bağlantı özelliğine yer verecek.

teknik destek

Hücresel bağlantı ile yeni Apple Watch modeli, iPhone’dan bağımsız olacak ve böylece mesaj gönderebilecek, uygulamaları indirebilecek, internete bağlanabilecek ve tüm bunları bir iPhone’a ihtiyaç duymadan yapabilecek.

Apple Watch için operatörlerin bağımsız hücresel planı sunmalarının gerekli olup olmadığı belli değil ancak ihtimaller dahilinde gibi görünüyor. Bloomberg’e göre iPhone’u satan operatörlerin bir kısmı Apple Watch’u destekleyecek ancak ABD’de AT & T, Verizon ve T-Mobile’ın hepsi Apple Watch’a özel LTE planlarını aygıt piyasaya sürüldükten sonra sunacaklar.

Ayrıca, Apple Watch için LTE modemleri Qualcomm değil Intel tedarik edecek.

Apple Watch için hücresel bağlantı, yeni bir söylenti değil. Geçen yıl Eylül ayında Apple Watch Series 2 piyasaya sürülmeden önce de benzer söylentiler ortaya atılmıştı ancak Apple’ın pil ömrü konusunda sorunlar yaşaması sebebiyle bu planından vazgeçtiği iddia edilmişti. Şimdi ise Apple’ın pil ömrü sorunlarını geride bıraktığı bilgisi söz konusu.

Apple’ın önceki nesil Apple Watch’ları için şirketin öncelikle pil ömrünü uzatmaya odaklandığını ve şirketin LTE bağlantısının neden olacağı yüksek pil ömrü kaybını telafi edebilecek kadar ilerleme katettiği söyleniyor.

Apple Watch Series 3 için LTE çipinin dışında pek fazla şey bilinmiyor. Söylentiler, aygıtın dış tasarımında herhangi bir değişikliğin olmayacağını ve donanımsal değişikliklerle daha üst düzeyde performans sunacağını işaret ediyor.

Bloomberg, hücresel bağlantı özelliğine sahip Apple Watch’un bu sonbaharda, yeni iPhone’larla birlikte tanıtılacağına inanıyor ancak cihazın 2017’den sonra piyasaya sürüleceğini söylüyor. Wall Street Journal’ın Bloomberg’in bu haberini doğruladığı da söyleyelim.

müşteri hizmetleri