Apple Watch Series 3 Parçalarına Ayrıldı!

Apple Watch Series 3 Ekran

iFixit, önceki modellerle hemen hemen aynı tasarıma sahip olan Apple Watch Series 3’ü parçaların ayırdı.

teknik destek

Ekranı ile Apple Watch Series 2’ye göre farklı olan Series 3’ün bu yönü de ekranının çoklu frekanslı bir anten olarak görev görmesinden kaynaklanıyor. Apple’ın teknik özelliklerine göre Series 3 modeli LTE ve UMTS’yi destekliyor.

Apple Watch Series 3 Ekran

38mm modeli olan GPS + Cellular’ın pil gücü ve kapasitesi 3.82V ve 279 mAh. iPhone olmadan kullanılamayan 38mm Apple Watch Series 2 modeline kıyasla yaklaşık yüzde 3.8’lik hafif bir artışa denk geliyor.

Apple, hücresel özellikli Series 3’ün dört saatlik LTE ve bir iPhone’a Bluetooth üzerinden 14 saatlik bağlantı dahil olmak üzere, 18 saate kadar pil ömrüne sahip olduğunu söyledi. Series 2, karma kullanımda 18 saatlik bir pil ömrüne sahip.

Apple Watch Series 3 Pil

iFixit, hücresel antenlerin, radyoların, güç amplifikatörlerinin, gömülü SIM kartın kapladığı alana rağmen Apple’ın pil boyutunu artırmayı başarmasına şaşırdı.

Kırmızı ile gösterilen gömülü SIM, ST Microelectronics’den tedarik edilmiş ve Broadcom ve saatteki hücresel özellikleri etkinleştiren diğer RF bağlantıları Wi-Fi modülünün yanına yerleştirilmiş.

Son olarak, kayışların bağlantı noktasında yer alan bir hava deliği var.

iFixit, Apple Watch Serisi 3’ün tamir edilebilirlik puanını 10 üzerinden 6 olarak belirledi. Ekran onarımı ve pil değiştirme işlemleri zor olsa da mümkündür ancak bileşen kablolarının herhangi birinin yerine mikro lehimleme yapılmasının gerekiyor olması işleri bir hayli zorlaştırıyor.

müşteri hizmetleri