Apple Watch Series 3 Tanıtıldı! Yeni Apple Watch’un Tüm Özellikleri

Apple Watch Series 3

Apple, bugünkü özeli etkinliğinde yeni Apple Watch Series 3’ü tanıttı. Apple’ın CEO’su Tim Cook, Apple Watch’un dünyanın en çok satılan saati olduğunu ve kullanıcıların yüzde 97’sinin saatinden memnun olduğunu açıkladı. Tim Cook, Watch ile insanların hayatını daha sağlıklı hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

teknik destek

Tüm bunların ardından Apple, yeni nesil akıllı saatini tüm detayları ile tanıttı.

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3’ün Özellikleri

Apple Watch Series 3, Tim Cook’un da söylediği gibi, gerçekten de sağlığınız için daha fazlasını yapmak üzere tasarlanmış. Watch Series 3, kalp atışınızı sürekli kontrol ediyor; otururken veya bir aktivite sırasında. Siz farkında değilken kalp ritminiz normalin dışına çıktığı anda ise Apple Watch Series 3 bunu farkedebiliyor ve hızlıca analiz edip seni bilgilendiriyor. Böylece, olası bir kalp krizi riskinin önüne geçilmiş oluyor.

Apple, Watch Series 3’te yerleşik LTE modemine (Cellular) yer vererek büyük bir yeniliğe imza attı ve bu Apple’ın akıllı saatinin daha özgür hale gelmesi anlamına geliyor. Apple Watch’u özgür kılan LTE anteni, ekranında yer alıyor. Ekran, hem LTE hem de UMTS için çok frekanslı anten görevi görüyor ve Apple bunu tümleşik elektronik SIM olarak adlandırıyor.

Watch Series 3’e dahil edilen LTE modemi sayesinde 40 milyondan fazla şarkıya iPhone bağlantısına gerek kalmadan erişebileceksiniz.

Apple Watch Series 3 Çip

İşlemci gücü olarak selefi olan modele göre daha güçlü ve çift çekirdekli yeni W2 çipi yer alıyor Watch Series 3, selefine göre yüzde 70 daha hızlı!

Watch Series 3’te yüzde 85 daha hızlı ve yüzde 50 daha fazla güç verimli olan yeni bir Wi-Fi çipi yer alıyor. Böylece Apple Watch’un pil tüketimi önemli ölçüde düşmüş olacak ve pil ömrü etkin bir şekilde artmış olacak.

En önemlisi ise, 50 metreye kadar su geçirmeyecek şekilde olan yapısını koruyor. Yani Apple Watch Series 2’de olduğu gibi, Watch Series 3’ü de yüzerken rahatça kullanabileceksiniz.

Watch Series 2’ye göre 2 kat daha parlak bir ekrana sahip olan Watch 3, Watch 2 gibi yerleşik GPS donanımına sahip. 19 Eylül‘de yayınlanacak olan watchOS 4’de Watch Series 3 için bazı özel tasarımsal değişiklikler yapılmış. Ekranın sol üst köşesine konumlandırılan sinyal gücü ikonu gibi.

Apple Watch Series 3 ile yeni kayışlar da geliyor.

Apple Watch Series 3’ün Çıkış Tarifi ve Fiyatı

Apple Watch Series 3 Fiyat

Apple Watch Series 3, 15 Eylül’de ön siparişe sunulacak ve 22 Eylül’de Türkiye’nin dahil edilmediği birinci dalga ülkelerde piyasaya çıkacak. Watch Series 3’ün fiyatına gelince, 329 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.

Ayrıca, Apple Watch Series 3 ile birlikte Watch Series 2 satıştan kaldırıldı ve Watch Series 1’in fiyatında önemli indirime gidildi.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.