Apple Watch Series 4’ün EKG Özelliği Her Ülkede Kullanılamayabilir!

apple-watch-series-4un-ekg-ozelligi-her-ulkede-kullanilamayabilir

Apple’ın hayat kurtaran akıllı saati Apple Watch Series 4’ün EKG özelliği sadece ABD’ye özel olabilir.

teknik destek

Akıllı saatler arasında en çok kullanılan modellerden birisi olan Apple Watch’un yeni modeli Apple Watch Series 4’ün en önemli özelliklerinden birisi olan EKG özelliği sadece Amerika’ya özel olabilir. Apple’a yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre iOS kodlarında bulunan bir kod dizilimi Apple Watch Series 4’ün EKG özelliğinin en azından bir süre sadece Amerika Birleşik Devletleri’ne özel olabilir.

Engellemeler Yazılımsal!

EKG’nin bir sağlık prosedürü olduğu düşünüldüğünde bu önemli özelliğin şimdilik sadece ABD’de kullanılmasının mantıklı olduğu görülüyor. Apple’ın, Apple Watch Series 4’ün EKG özelliğinin diğer ülkelerde de kullanılması için ilgili ülkenin sağlık kurumlarından izinler alması gerekiyor. EKG özelliğinin yeni ülkelerde kullanılması bu sebeple biraz zaman alabilir ve hatta bazı ülkelerde Apple Watch Series 4’ün EKG özelliği hiç kullanılmaya bilir.

apple-watch-series-4un-ekg-ozelligi-her-ulkede-kullanilamayabilir-2

Ayrıca kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre kısıtlamalar donanımsal değil yazılımsal olacak. Yani kullanıcıların sahip olduğu saat EKG özelliğinin kullanılan ülkeden izin alınması durumunda kullanıcıların kullanımına açılması bekleniyor.

ABD Dışında EKG Özelliğini Kullanma

Eğer ki izinlerin alınmasını beklemiyorsanız ABD dışında olsanız bile saatinizin EKG özelliğini kullanabilmeniz mümkün. Apple Watch Series 4’ünüzün EKG özelliğini kullanmanız için yapmanız gereken saatin ayarlar kısmına girmek ve bulunduğunuz ülkeyi Amerika Birleşik Devletleri olarak değiştirmek. Apple Watch Series 4’ün EKG özelliğinin nasıl sonuçlar verdiği şimdilik bilinmiyor.

müşteri hizmetleri