İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch Tasarlanırken Steve Jobs’tan İlham Alındığı Ortaya Çıktı

Apple Watch Steve Jobs öldükten üç yıl sonrasında ortaya çıktı. Ama bunun anlamı Steve Jobs’ın Apple’ın en kişisel bu teknolojik cihazında rol almadığı anlamına gelmiyor. TIME dergisi, Apple Watch için Apple’ın kurucularından ve eski CEO’sundan şirketin ilham aldığını hatta onun bir kaynak olarak kullanıldığını ortaya koydu.

teknik destek

Tim Bajarin Apple Watch’ın geliştirilmesi aşamasında şirkete dahil edildi ve Apple yöneticileri ile uzun bir süre geçirdi. Apple’ın amacının hastaların kendi verileri ile sağlık hizmetleri arasındaki uçurumu kapatması olduğu belirtiliyor. Bajarin Steve Jobs’ın 56 yaşında, 2011 Ekim ayında ölmesinden önce doktorlar ile sağlık sistemi arasında kopukluklar olduğunu ve bunun etkilerinin ağır olduğunu savunuyor.

Apple’ın da bu noktadan esinlenerek Apple Watch’ın gelişimini bu yönde ağırlık vererek yürüttüğünü, HealthKit ve CareKit gibi yazılım teknolojilerini bu sebeple geliştirdiği belirtiliyor. Şirket ayrıca ResearchKit ile iPhone ve iPad kullanıcılarının sağlık çalışanları ile daha kullanışlı hale getirilmesi için veri toplamada yardımcı olacak araştırmalar yapmaya devam ediyor.

Apple Watch burada kilit rol oynuyor. Steve Jobs’ın sağlık adına hedefi olan insanların verilerinin izlenmesi ve onları motive etmeyi sağlıyor.

Bajarin Apple’ın müşterilerine daha sağlıklı bir ömür sunabilmek için var gücü ile çalıştığını ve Apple Watch’un sadece bu yönü ile ilgi odağı olmaya devam edeceğini savunuyor.

teknik destek