İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch Tüm Zamanların Satış Rekorunu Kırdı!

Apple, Apple Watch ürününün satış rakamlarını iPhone, iPad ve Mac gibi ayrı ayrı ele alıp açıklamıyor ve Apple Watch satışını “diğer” ürünler kategorisinde gösteriyor. Ancak şirketin CEO’su Tim Cook’a göre Apple Watch, 2017 mali yılının birinci çeyreğinde tüm zamanların rekorunu kırmış durumda.

teknik destek

Cook, özellikle Noel tatilinde talebin “çok güçlü” olduğunu ve Apple’ın bu talebe “yeterince yetişemediğini” söyledi. Cook, kullanıcıların giyilebilir cihaza gösterdiği ilgi ile şirketin heyecanlandığını söyledi.

Apple Watch, tüm zamanların rekorunu kırdı ama bu Apple’ın “Diğer” ürünler kategorisine yansımadı. Çünkü şirketin diğer ürünler kategorisinde, geçen yılın aynı çeyreğine göre göre %8 oranında bir düşüş gördü.

Apple TV, Apple Watch, Beats ürünleri, iPod ve Apple markalı ve üçüncü parti aksesuarları (yeni AirPods da dahil olmak üzere) içeren “Diğer ürünler” kategorisi, bir önceki yıla göre 4.35 milyar dolardan aşağıya 4.02 milyar dolara düşmüş durumda.

Apple Watch satışları yükselmiş olsa da bu düşüşten sorumlu olan şey açık değil. Bu düşüşün tek açıklaması yavaşlayan Beats ve Apple TV satışları olabilir.

teknik destek