İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch ve Apple TV, 2016’nın Birinci Çeyreğinde Satış Rekoru Kırdılar

Apple‘ın 2016 1. çeyrek kazanç raporunda detay vermediği Apple Watch ve Apple TV için bazı bilgiler sızdırıldı. Alınan bilgiye göre Apple’ın akıllı saati Apple Watch ve televizyonun geleceği şimdi geldi sloganı ile öne çıkarttığı Apple TV’si 2016 yılının birinci çeyreğinde satış rekoru kırdılar.

teknik destek

Özellikle yılbaşı tatili boyunca ve bu kapsamda Aralık ayı içinde güçlü bir satış yakalanmış. Bu özel bilgiler, birçok üçüncü parti perakendecilerinden elde edilmiş veriler olması ile doğruluk açısından fazla sapma gösterecek gibi durmuyor. Apple, akıllı saati Apple Watch için herhangi bir indirim yapmazken büyük satıcılar Best Buy, Target gibi siteler üzerinden 100 dolara kadar indirimler yapıldı ve Apple Watch satışları bu sayede desteklenmiş oldu. Ayrıca Apple 48’in üzerinden ülkeye de Apple Watch sevkiyatını başlattı ve 2015 yılının Aralık ayı içerisinde satışlar güçlenmiş oldu.

Dördüncü nesil Apple TV ile Cupertino merkezli şirket büyük bir başarı yakaladı. Yeni modelin lansmanı ile depolama kapasitesine bağlı olarak şekillendirilen fiyatlarla Apple App Store ve Siri ile sesli kumanda desteği ile yeni uzaktan kumandasını tanıttı ve büyük bir ilgi yakaladı.

Burada akılda tutulması gereken şey ise Apple’ın tek tek bu iki cihaz için herhangi bir satış rakamından söz etmemiş olması. Bunun yerine Apple bu iki cihazı iPod satışları ve aksesuar satışlarını kapsayan diğer kategorisine tabi tuttu. Apple 2016 yılının 1. çeyreğinde 43.5 milyar dolar gelir elde ederken, 2015 yılının birinci çeyreğinde 2.7 milyar dolar gelir elde etti. Bu da %40 gibi bir artış anlamına geliyor ki bu artışın iki sebebi var; Apple Watch ve 4. nesil Apple TV.

müşteri hizmetleri