İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch ve iPhone Gençlerin Favori Cihazları Konumundalar

Piper Jaffray tarafından yürütülen araştırmalara göre Apple Watch ve iPhone gençlerin en favori akıllı cihazları konumundalar. Bir iPhone sahibi gençlerin %75’i bir sonraki Apple cihaza da geçiş yapacaklarını belirtiyorlar.

teknik destek

Piper Jaffray şirketi 16 yaş ortalamasına sahip 6.500 genç üzerinde yaptığı testlerin sonuçları oldukça ilginç. iPhone özellikle bu noktada sonuçları ilginç kılıyor diyebiliriz. Ve iPhone gençlerin ilgisi ile zirvede yer alıyor.

Katılımcı gençlerin %69’u bir iPhone sahibi ve Apple’ın geçen yıla göre iPhone’un gençler arasında popülaritesini %3 arttırdığını söyleyebiliriz. Samsung rakiplerine göre daha güçlü rekabet gösterse de LG, Motorola, Google ve daha fazla ücreticinin cihazının kullanan gençlerin %75’i başka bir cihaza geçiş yapmayı planlıyor.

Apple Watch’ın ankette yerini daha sağlamlaştırması ve geçen yıla göre popülaritesini %7 arttıran Apple’ın en kişisel teknolojisi ile birlikte Apple Watch ve iPhone gençlerin favori cihazları konumunda yer alıyor demek yanlış olmaz. Ancak iPad bu noktada pekte iyi durumda değil. Araştırmaya katılan gençlerin %59’u bir tablet sahipler. Ve bu oranın sadece %48’ini iPad oluşturuyor. Ayrıca bu %48’lik kesimin sadece %13’ü yeni bir iPad modeli almayı planladıklarını belirtiyorlar. Geçen yıla göre iPad satın almak isteyenlerin oranında %2’lik bir artış söz konusu diyebiliriz.

Pek çok okulda tablet olarak iPad’in kullanılmasına rağmen gençlerin iPad’e olan ilgisizlikleri gerçekten ilginç. Üstelik iPad’in diğer tabletlere göre çok daha iyi olması da düşünüldüğünde olay daha da ilginçleşiyor diyebiliriz.

teknik destek