Apple Watch Yine Hayat Kurtardı!

Apple Watch Yine Hayat Kurtardı!

Ara ara gündeme düşen Apple Watch’un kullanıcıların sağlıklarına olan destekleri ile ilgili haberler duyuyoruz. Bugün de o haberlerden biriyle karşınızdayız.

teknik destek <

Bir genç uyuduğu sırada Apple Watch’unun kalp atış sensöründen kalbinin hızlı attığı yönünde uyarı aldı. 9News’e bilgilerini aktaran genç, uyuduğu sırada kalp atış hızının dakikada 130-140 seviyesinde olduğu için saatin onu uyardığını bildiriyor.

Sağlıklı kişilerin kalbindeki kan, sağ ve sol odacıklar arasında karışmadan düzen içerisinde dolaşır. Kulakçıklar arasında delik olursa, akış hep soldan sağa doğru olur ve kalp her attığında soldan sağa kan kaçırır. Sol tarafta kan miktarı düşer ve sağ taraftaki kan miktarı yükselir.

Apple Watch Yine Hayat Kurtardı!

Kalp delikleri akciğerlere gereğinden fazlasına yol açar. Fazla kan akciğerin yapısını bozar ve akciğerler gergin hale gelir. Bu durum hayat kalitesini ciddi anlamda düşürür ve hayati problemlere yok açabilir. Bacak toplardamarında tıkanmalara, sonrasında felçlere yol açar.

Apple Watch’un uyarılarının ardından hasteneye giden genç, kalbinde delik olduğunu öğrendi ve ameliyata girdi. Apple Watch, bir kişinin daha hayatını ciddi anlamda olumlu etkiledi.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.