Apple Watch Yine Hayat Kurtardı

watch

Apple Watch Yine Hayat Kurtardı

teknik destek <

Son zamanların kurtarıcısı olarak nitelendirilen Apple Watch akıllı saatler, haftalar sonra yeni bir hayat kurtarmayı başardı. Geçtiğimiz haftalarda kalp ritminin fazla olmasından dolayı riske giren bir genci uyaran akıllı saat sayesinde, hayati tehlikesi bulunan genç hastaneye giderek kontrol altına alınmıştı. Bu sefer de Apple Watch, 76 yaşındaki bir adamın hayatını kurtardı.

Uyarılar Hayat Kurtarıyor

76 yaşında olan Gaston D’Aquino, paskalya gününe özel olarak kilisenin yolunu tutmuştu. Yolda yürüdüğü esnada Apple Watch tarafından bir uyarı geldi ve yaşlı adam saatine baktığında, kalp atış hızının yüksek olduğunu gördü. Durumu kontrol altına almak adına hemen hastaneye giden yaşlı adam, anjiyo oldu ve hayatını Apple Watch’a borçlu olduğunu belirtti.

watch1

Tim Cook’a Mektup Gönderdi

76 yaşındaki D’Aquino, uyarı aldığı andan itibaren dışa dönük bir etkinin yaşanmadığını ve o anda herhangi bir sorununun olmadığını belirtti. Uyarı sayesinde başına gelecek bir sıkıntıyı önlediğini belirten D’Aquino, buna karşılık Apple CEO’su Tim Cook’a teşekkür niteliğinde bir mektup gönderdi. Mektubu aldığı için ve yaşlı adamın sağlığının iyi olduğu için sevinen Tim Cook, ‘’Tıbbi müdahale almanıza çok sevindim. Şuan gayet iyisiniz. Hikayenizi bizimle paylaştığınız ve mektup gönderdiğiniz için teşekkür ederim.’’ Sözleriyle mektuba cevap verdi.

Apple Watch, kalp ritimlerine dikkat eden bir cihaz olduğu için, geçtiğimiz ayda da bir gencin hayatını kurtarmıştı.

müşteri hizmetleri