Apple Watch’ın kalp sensörü %97 doğru sonuç veriyor!

apple watch

Apple, giyilebilir teknoloji için çıkartmış olduğu ürünlerle iPhone kitlesi gibi ciddi bir beğeni kazanıyor. Vücudumuza yönelik biyo-sensörlerle gelişim gösteren Apple Watch serisi, bir saatten daha fazlasını yapıyor. Yeni bir araştırma ile kalp ritimlerinin doğruluk oranı ne derecede belli oldu.

teknik destek <

Apple, hafif bir gövdeyle gelen ve üst donanımlara sahip olan Apple Watch serisinin her yeni modelinde yeni bir gelişim gösteriyor. Bu ürünler ayrıca bilek tasarımına ayak uydurmaya çalışıyor. Bir nevi giyim alışkanlığı teknolojiyle buluşuyor.

Apple Watch’ın stardart fitness özelliklerini sunan modellerinin yanı sıra, yeni modelleri resmen hayat kurtaracak özelliklere sahip. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz yıl Ekim ayında bir Apple Watch kullanıcısının, iPhone cihazı ile hayatı kurtulmuştu.

Cardiogram uygulamasının arkasındaki uzmanlar, Apple Watch’ın kalp ritimlerinin ne kadar doğru olduğunu öğrenmek için yeni bir araştırma yaptı. Gelişmiş yazılımlar ve son resmi güncelleme ile yapay zekasını konuşturarak kalp sensörü donanımının %97 oranında doğru tespit ettiği ortaya çıktı.

Yapılan araştırma sonucunda 9750 Apple Watch ve Cardiogram uygulaması kullanıcısıyla analiz edildi. 139 milyon kalp atışı, ekip tarafında birçok farklı materyalle kaydedildi ve Apple Watch’ın sonuçlarıyla karşılaştırıldı. Sonuçlar çok doğru olarak ifade edildi.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.