İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch’la Drone Kullanmak İster misiniz?

El hareketlerinizi kullanarak veya elinizi sallayarak bir drone kontrol etmek ister misiniz? Eh, cevabınız evet ise sahip olmanız gereken tek şey bir drone ve Apple Watch.

teknik destek

Tayvanlı araştırmacılar Apple Watch ile uzaktan el hareketlerini ve hatta el jestlerini kullanarak droneu kontrol etmeyi sağlayan bir algoritma geliştirdiler. Dong denilen algoritma, 18 ayı aşan sıkı bir çalışma sonucu ve büyük araştırmalar sonucu ortaya konmuş.

Apple Watch ile örnek drone kullanım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Eğer ki kodlama yaygın hale getirilirse el hareketleri ile drone kontrol etmek mümkün hale gelmiş olacak. Apple Watch temelde el hareketlerini yorumluyor ve dronea karşı sinyaller gönderiyor. Algoritma sadece Apple Watch ile sınırlı değildir ve aynı zamanda diğer diğer cihazlara da monte edilebiliyor. Drone’un yanında algoritma ile BB-8 Droid gibi robotları da kontrol etmek için kullanılabilecek.

Bu kodlama geliştirilmeye devam ediyor ve her ne kadar etkin bir yapıya sahip olsa da rüzgar gibi çevresel faktörlerden etkilenme söz konusu. Bununla birlikte şu anda ortalam pil ömrü 20 dakika kadar ve pil ömrünün arttırılması için düzenlemelerin yapılması bekleniyor.

müşteri hizmetleri