İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, WatchOS 4.3’ü piyasaya sundu

Apple, bugün Apple Watch’da çalışmakta olan watchOS 4 işletim sisteminin üçüncü büyük güncellemesi olan watchOS 4.3 güncellemesini yayınladı.

WatchOS 4.3, iPhone’da özel olan Apple Watch uygulaması üzerinden Ayarlar > Yazılım Güncellemesine gidilerek kurulabilir. Yeni yazılım güncellemesi için Apple Watch’un en az yüzde 50 batarya kapasitesine sahip olması gerekiyor. Ayrıca iki cihazın yani iPhone ile kapsama alanı içerisinde olması şart.

Yeni güncelleme iPhone‘da müzik çalma işlevini Apple Watch’daki Müzik uygulaması üzerinden kontrol edilmesine olanak tanıyan yeni bir özelliği sunuyor.

WatchOS’un daha önceki sürümlerinde, Müzik uygulaması sadece saatin kendisinde çalan müziği kontrol etmenizi sağlıyordu. WatchOS 4.3 ile beraber akıllı saatiniz üzerinden iPhone’daki müziği kontrol etmeniz mümkün oluyor. Ayrıca Apple Watch’u kullanarak HomePod‘da oynatma ve ses işlevlerine erişim sağlayabilirsiniz.

WatchOS 4.3’de bir diğer özellik ise Apple Watch şarj cihazına takıldığında yeni bir şarj animasyonu görülüyor. Bunun dışında ise bir uygulama açarken yeni bir animasyon karşınıza çıkıyor. Etkinlik verilerinde ise Siri saat yüzünde yer alıyor. Son olarak pil durumu hakkında daha doğru ve detaylı bir rapor sizleri bekliyor.