İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch’ta Klavye Olmasını İstemez miydiniz?

Android Wear 2.0 ile klavye desteği kazanan Android akıllı saatlerden sonra Apple Watch’ta da bir klavye olmasını istemek sanıyorumki saçmalık olmayacaktır. Apple Watch’un ekranı bir klavye için oldukça küçük ama yine de bunu objektif bir şekilde çözümleyerek çözmek mümkün.

teknik destek

Peki neden Apple Watch’da bir Klavye Olmalı?

Apple Watch’ta metin girişi için iki yol bulunmaktadır. Ya varsa hazır cevapları ya da sesli dikteyi kullanabilirsiniz. İkisi de kimi zaman iyi bir seçenek gibi dursada aslında yetersiz. Özellikle de hazır cevaplar. Kimi zaman tam olarak söylemek istediğinizi hazır cevaplar arasında bulmak güç olabiliyor. Siri veya diktede bir yerde yetersiz kalabiliyor. Ya söylediğiniz anlaşılmıyor ya da beklemediğiniz şekilde sizi anlamayabiliyorlar.

android-wear-20-klavye

Heleki açık alanda Siri veya dikteyi kullanmak gerçekten gülünç olabiliyor.

Hal böyle olunca Apple Watch için klavye tümüyle gerekli. Üçüncü taraf klavye geliştiricilerinin geldiği nokta baz alındığında ekran ne kadar küçük olursa olsun beklenilenin rahatlıkla sunulabileceği açık.

Klavyenin Apple Watch’a gelmesi ile Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda durum iletileri yazmak kolaylaşacak, e-posta göndermek çok daha basit hale gelecek.

Bu noktada Apple’dan bir beklentim yok. Çünkü bu yönde gelecek nesil Apple Watch işletim sistemi watchOS 3.0 için gelmiş hiçbir rapor veya detay mevcut değil. Yine de umutsuzda olsa bir beklenti içerisindeyim. Bakalım Apple özellikle de Android Wear 2.0 ile gelen klavye atağına bir cevap verecek mi.

müşteri hizmetleri