İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch’un Ana Ekran Görünümünü Değiştirme

watchOS 4’ün final sürümünün herkese açık olarak yayınlanmasının öncesinde, şu anda Apple’ın akıllı saatinde yüklü olan uygulamaları görüntülemek için varsayılan olarak altıgen bir ızgara görünümü kullanılıyor ve bu altıgenin merkezinde Saat uygulamasına odaklanılıyor.

teknik destek

watchOS 4 ile bu ızgaralı görünümden hoşlanmayan kullanıcılar için yeni bir ana ekran görünümü sunuluyor: Liste Görüntüsü.

Liste Görüntüsü, tahmin edebileceğiniz gibi altıgen ızgaranın yerini alıyor ve uygulamaları simgeleri ile birlikte alfabetik olarak sıralıyor. Her zamanki gibi bu görünüme Digital Crown’a basarak kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Bu yazımızda, Apple Watch’unuzda Liste Görüntüsü ve Izgara Görüntüsü ana ekran görünümü arasında nasıl değişiklik yapabileceğinizi açıklıyoruz.

Bu özellik watchOS 4 veya daha üst bir watchOS sürümünde kullanılabilir, bunu peşinen belirterek devam edelim.

Apple Watch’ta Ana Ekran Görünümü Nasıl Değiştirilir?

Adım 1: Ana ekrana gitmek için Apple Watch’unuzun Digital Crown’una basın.

Adım 2: İki seçenekli gizli menüyü görüntülemek için ana ekranındayken Force Touch düğmesi ile birlikte Apple Watch’unuzun ekranına sertçe dokunarak bir müddet ekrana basılı tutun.

Adım 3: Gizli menü ekrana gelecek ve Izgaralı Görüntü ile Liste Görüntüsü arasında bir seçim yapabileceksiniz.

Liste Görüntüsü’nde Uygulamalar Nasıl Sıralanıyor?

Liste Görüntüsü’nde uygulamalar A-Z aralığında alfabetik olarak sıralanıyor. Böylece herhangi bir uygulamaya ulaşmanız kolaylaştırılmış oluyor. Listede gezinmek için Apple Watch’unuzun Digital Crown’u çevirmeniz yeterli.

teknik destek