Apple’ın WWDC 2016 ‘Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda Bizi Neler Bekliyor?

WWDC-2016-Apple

Apple 13-17 Haziran tarihleri arasındaSan Francisco, Kaliforniya’da Moscone West Kongre Merkezi’n gerçekleştireceği WWDC 2016 “Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı”nı duyurmuş durumda. Konferansın açılışı da ayrıca Bill Graham Civic Auditorium’da 13 Haziran Pazartesi tarihinde gerçekleşecek. Her yıl Haziran ayında düzenlenen bu önemli konferansın bu yılda aynı ay içerisinde düzenlenmesi sürpriz olmadı, beklediğimiz gibi oldu.

teknik destek <

Binlerce katılımcı ile gerçekleşen bu konferansta Apple birbirinden değerli onlarca yeniliğini duyuruyor ve geliştiricilerini de ödüllendiriyor. Yeni cihazlardan öte yeni yazılımların görücüye çıktığı WWDC 2016 aslında her yönü ile önem taşıyor. Peki ya bu yıl ki WWDC 2016 bizi neler bekliyor?

1.000’den fazla Apple mühendisi, 150’den fazla laboratuvar testleri gerçekleştirecekler. Uygulamaların iOS,OS X, watchOS ve tvOS için nasıl en iyi optimize edilebileceğine rehberlik edecek kod düzeyinde destek sağlayacaklar. En yeni yazılımlar duyurulacak. Başta iOS 10 olmak üzere OS X 10.12 (muhtemelen MacOS 10.12 olarak lanse edilecek), watchOS 3, tvOS 10’un da duyurulması bekleniyor.

Geçen yıl katılımcıların %80’ninden fazlası geliştiriciydi ve bu geliştiriciler 70’den fazla ülkedendiler. Bu yılda benzer oranda bir ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Ayrıca Apple’ın kimi zaman yeni Mac’lerinide tanıttığı bu konferanslarında, bu yılki düzenlenecek olan WWDC 2016 için de yeni cihazlarını tanıtması gündemde. Analistler Apple’ın yenilenen ve yükseltilen Mac’leri ile birlikte yeni nesil Apple Watch 2’yi de tanıtabileceğini belirtiyorlar.

müşteri hizmetleri