İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, WWDC 2017 için Son Hazırlıklarını Yapıyor

Apple, 5 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2017) öncesinde birkaç yeni özellik ve yenilenmiş bir görünüm sunan resmi WWDC uygulamasını güncelledi.

teknik destek

Apple’ın sürüm notlarına göre, uygulama özellikleri güncellendi, özellikli temalar eklendi, etkileşimli mekan ve sokak haritaları merkezli video oynatma listeleri eklendi ve San Jose, California’daki konferans sitesi hakkında bilgi sağlayan yeni bir sekme kullanıma sunuldu. WWDC, uzun yıllardır ilk kez San Francisco’daki Moscone Merkezi yerine San Jose’deki McEnery Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

WWDC uygulaması, konferans katılımcıları ve etkinlik için bilet satın alamayan geliştiriciler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Uygulama, haritalar ve laboratuvarlar, oturumlar ve etkinlikler için başlangıç ​​saatleri gibi oldukça yerinde araçlar sunar. Ayrıca canlı video akışları uygulamada mevcuttur ve böylece katılımcıların hemen hemen her oturumunu izlemek mümkün.

Geçen yıl itibariyle Apple, dördüncü nesil Apple TV’nin işletim sistemi olan tvOS için de WWDC uygulamasını sunuyor. Bu sayede geliştiriciler, kendi Apple TV’lerinden canlı olarak oturumları izleyebilecekler.

Bugün yayınlanan uygulama güncellemesi ayrıca, konferansta gerçekleşecek oturumların bir bölümünü içeriyor; konferans sırasında iOS, macOS, tvOS ve watchOS’un yeni sürümleri açıklanıncaya kadar mevcut olmayacak bazı gizemli adlandırmalar ise gizleniyor.

Bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı, 5 Haziran’da TSİ 20:00’da başlayacak. Apple, kendi web sitesi üzerinden ve Apple TV üzerinden açılış konuşmasını canlı olarak yayınlayacak. Her zaman olduğu gibi, büyük yeniliklerin duyurulacağı bu etkinlikteki gelişmeleri sizlerle anlık olarak paylaşıyor olacağız. O gün geldiğinde bizi takip etmeyi unutmayın!

Apple’ın WWDC uygulamasını App Store’dan ücretsiz…

teknik destek