Apple, WWDC 2017’de 10.5 inç iPad Pro’yu ve Siri Speaker’ı Tanıtabilir!

WWDC-2017

Apple’ın bu yılki WWDC konferansı 5 Haziran’da başlıyor ve bu konferansta ağırlıklı olarak yeni yazılımlar tanıtılır. Ancak KGI’nin güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın WWDC 2017’de yeni iki ürününü tanıtacağını beklediğini belirtiyor.

teknik destek <

Önceki iddiaları tekrarlayan Kuo, şirketin yepyeni bir ürün kategorisi olacak olan Siri Speaker’ın tahminlerine göre yüzde 50 ihtimalle tanıtılacağını, buna ek olarak, yepyeni bir tasarıma sahip 10.5 inç iPad Pro’nun yüzde 70 ihtimalle tanıtılacağını beklediğini belirtiyor.

Açıkçası, WWDC 2017’de yeni yazılımların duyurulması kaçınılmaz. Apple’ın konferansında, iOS 11’i, macOS 10.13’ü, tvOS 11 ve watchOS 4’ü tanıtacağını biliyoruz. Kuo, yeni yazılımların ne gibi yenilikler sunacağı konusunda herhangi bir fikir vermiyor ancak bazı donanımsal öngörülerde bulunuyor.

Kuo, iPad ile ilgili olarak, tamamen yeni bir tasarıma sahip olan 10.5 inç iPad Pro’nun geleceği konusunda iddialı. Kuo’nun, WWDC’de yeni tabletin tanıtılacağına olan inancı, 10.5 inç iPad’in seri üretiminin konferans tarihinden önce başladığına dayanıyor. Aksesuar üreticilerinin sızıntıları, 10.5 inçlik modelin Haziran ayında piyasaya çıkacağını fikrini destekliyor.

10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro’ya benzeyecek ancak daha dar veya daha az çerçeveye sahip olacak. Cihazın hemen hemen aynı kasa boyutunda ama daha büyük bir ekrana sahip olması bekleniyor. Tüm bunların, iPhone 8’in tasarımını yansıttığını belirtelim. Kuo, bu yıl Apple’ın, kurumsal ve ticari sektörleri hedef alarak, yaklaşık 6 milyon 10.5 inç iPad Pro satışı yapmasını bekliyor.

Analist, konferansta Siri Speaker’ın AI için yazılım geliştirme detaylarının duyurulması ile tanıtılacağına inanıyor. Kuo, önceki raporlarına atıfta bulunarak, Siri Speaker’ın (geçici ismi bu), Amazon Echo’dan daha yüksek ses kalitesi ve daha yüksek fiyat etiketi ile gelmesini bekliyor. Ayrıca raporda, Siri Speaker’ın bir dokunmatik panele sahip olacağı detayı yer alıyor.

Son birkaç yıldır, WWDC yalnızca bir yazılım gösterisi haline gelmişti. Şirketin yeni donanımlarını veya ürünlerini duyurması görülmememiş bir şey değil. WWDC 2012’de, ilk Retina ekranlı MacBook Pro ve 2013’te çöp kovasına benzerliği ile eleştirilen Mac Pro tanıtılmıştı. 2015 yılına geldiğimizde ise, Apple’ın konferansta 4. nesil Apple TV’yi tanıtacağı yönünde iddialarla karşılaşmıştık ancak bu gerçekleşmemişti.

müşteri hizmetleri