Apple, WWDC 2017’de Siri Speaker’ı Tanıtabilir!

Siri Speaker

Twitter’da benzersiz cihaz sızıntıları ile tanıdığımız Sonny Dickson, yakında çıkacak olan Siri Speaker’a ilişkin bazı ayrıntılar paylaştı. Dickson, WWDC 2017‘de Siri Speaker’ın tanıtılacağına inandığını söylüyor.

teknik destek <

İddiaya göre, Apple şu anda Siri Speaker’ın nihai tasarımını sonuçlandırmak için son çalışmalarını yapıyor. Dickson ayrıca, Siri Speaker’ın “Siri / AirPlay” aygıtı olarak pazarlanacağını ve bir şekilde Beats teknolojisini taşıyacağını belirtiyor.

Siri Speaker’ın sahip olacağı iddia edilen AirPlay işlevini, aslında daha önce tanıtılan Siri SDK ile öngörmek mümkün. Bununla birlikte, Beats teknolojisi de dahil olmak üzere bahsi geçen cihaz oldukça yenilikçi bir yöne sahip. Dickson, bu konuda daha fazla detay sunmuyor ancak Apple’ın bir süredir akıllı hoparlör üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyordu.

Dickson, hoparlörün konik kasasının üstünde birtakım kontrol düğmelerinin yer alacağını ve tüm cihazı kapsayan bir hoparlörün kullanacağını belirtiyor. Bu noktada, UE BOOM’un tasarımını Siri Speaker için referans olarak kabul etmek yanlış olmayacaktır.

Siri Speaker

Apple’ın akıllı hoparlörünün iOS işletim sistemi ile gelmeyeceği, tıpkı tvOS, watchOS gibi kendine özgü bir yazılıma sahip olacağı yönünde bilgiler de mevcut. Eğer ki Apple böyle bir adım atarsa üçüncü taraf geliştiriciler, Siri Speaker’a özgü kendi uygulamalarını geliştirebilecekler.

Amazon ve Google’ın, yardımcı teknolojiler üzerine yoğunlaştığı şu günlerde Apple’ın da benzer bir adım atması yerinde olacaktır. Bakalım WWDC 2017’de, iOS 11 başta olmak üzere, yazılımsal yeniliklerin yanında Siri Speaker’ı görebilecek miyiz…

müşteri hizmetleri