Apple, WWDC 2017’de Yeni MacBook, MacBook Pro ve Muhtemelen MacBook Air’i Tanıtacak

Yeni MacBook Pro

Bloomberg’e göre Apple, Haziran ayında gerçekleştireceği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) yeni dizüstü bilgisayar serisine yönelik yenilemelerini duyurmayı planlıyor. WWDC 2017’de, MacBook ve MacBook Pro’nun yeni sürümleri tanıtılacak ve Apple muhtemelen en uygun fiyatlı olan MacBook Air’in güncellenmiş halini önümüze getirecek.

teknik destek

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında, daha ince tasarım ve bir Touch Bar ile güncellenen MacBook Pro, mevcut Skylake işlemcilerden daha hızlı olan Kaby Lake işlemci ile yenilenecek. Yenileme sadece donanımsal olacak ve cihazın tasarımı aynı kalacak. Ayrıca Apple, MacBook Pro’da düşük güç tüketimi sağlayacak olan, özel olarak tasarlanmış bir ARM çipi üzerinde çalışıyor ancak bu çip Haziran’a yetişmeyebilir.

Son olarak, 2016 yılının Nisan ayında yenilenen MacBook, Kaby Lake işlemci ailesi ile muhtemelen güncellenecek.

Apple, MacBook Air’i 2015 yılının Mart ayından bu yana güncellemedi ve şu anda MacBook Air’den daha ince olan MacBook ve MacBook Pro lehine aşamalı olarak süreci ilerletiyor. Bloomberg, Apple’ın bu yıl güncellenmiş bir işlemci ile düşük maliyetli MacBook Air’i en azından bir-iki yıl daha gidecek şekilde yenileneceğini belirtiyor. Çünkü, MacBook Air satışları uygun fiyatlı olması sebebiyle şaşırtıcı şekilde güçlü.

Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarlarını, 5 Haziran’da Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan WWDC 2017’nin açılış konuşmasında duyuması bekleniyor. Söylentilere göre Apple etkinlikte Siri Speaker’ı ve neredeyse hiçbir çerçevesi olmayan, uçtan uca ekranlı 10.5 inç iPad Pro’yu da tanıtacak.

Gelen bu haberde ne yazık ki iMac’le ilgili herhangi bir detay yer almıyor. Apple resmi olarak yeni iMac üzerinde çalıştığını duyurmuştu ancak cihaz yenilemelerinin ne zaman başlayacağı açık değil.

müşteri hizmetleri