İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Yanlışlıkla Bembeyaz (Jet White) iPhone 7’yi Sızdırmış Olabilir!

Beats by Dre’nin Instagram sayfasında paylaşılan bir fotoğraf, son günlerde ortaya atılan Bembeyaz (Jet White) iPhone 7 söylentilerinin gerçek olduğunun iddia edilmesine yol açtı. İlk bakışta paylaşılan bu fotoğrafın oldukça gerçekçi durduğunu söyleyelim. Sade, beyaz bir kaplama ve siyah Apple logosunun cihaz üzerinde yer aldığı net bir şekilde görülüyor.

İlk Bembeyaz iPhone 7 iddiasının Kasım ayında gündeme getirildiğini hatırlatalım. Apple’ın iPhone 8’i tanıtmadan önce böyle bir adım atmak istediği belirtiliyor.

Bununla birlikte, Beats tarafından, Apple’dan önce resmi olarak yeni bir iPhone tasarımını sızdırılması aslında pek de olası değildir. Cihazın genel görünümü göz önüne alındığında, aslında onun bir iPhone 5c olabilmesi de güçlü ihtimaller arasında.

Apple artık iPhone 5c’nin satışını yapmıyor. Bu yüzden yeni bir Beats ürününün pazarlama kampanyasına dahil edilmesi biraz garip ancak fotoğraftaki cihazla uyuşuyor gibi görünüyor.

https://www.instagram.com/p/BO59HhfB4hM/

Fotoğrafın ana odağı Beats Studio Kablosuz kulaklıkları olduğundan, Instagram fotoğrafındaki iPhone’un odak noktası dışında kalması da aslında işleri zorlaştırıyor. Çünkü cihaz için bazı detaylar net bir şekilde görülemiyor. Cihazın yanındaki ses düğmeleri iPhone 5c’nin görünümüyle de uyumlu ancak arka kameranın iPhone 7’deki gibi durması ve anten çizgilerinin de iPhone 7’deki gibi olması görüntüdeki cihazın pekte iPhone 5c olmadığını gösterir nitelikte.

Bazıları, Beats’in paylaştığı bu fotoğrafın, ışıktan kaynaklanan görüntü aldatması olduğunu, aslında bu cihazın gümüş iPhone 7 olduğunu iddia ediyor. Apple logosunun açıkça siyah oluşu, gümüş iPhone 7’nin üzerindeki Apple logosunun da parlak bir gümüş renkte olması bu iddiaları çürütüyor.

Bir yorum

  1. Becks Becks 6 Ocak 2017

    Bunun iphone 5c olmasi mumkun degil kameradan belli zaten. Eger jet white degilse beyaza kaplanmis bir iphone olabilir sonucta cihazlar artik cok iyi sekilde kaplanabiliyor

Yorumlar kapatıldı.