Apple, Yapay Zeka için Google, Microsoft, Facebook ve Amazon ile İşbirliği Yapmaya Hazırlanıyor!

Apple-Yapay-Zeka

Apple, zaten Amazon, Google, Facebook ve Microsoft’tan oluşan, yapay zeka (AI) araştırma grubu olan Partnership on AI’ye katılmaya hazırlanıyor. Apple’ın, konuyla ilgili olarak önümüzdeki hafta, resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

teknik destek

Apple’ın gizliliğin hakim olduğu doğası, şirketin yapay zeka (AI) alanında uzmanlar ve araştırmacıları elinde tutmasını zorlaştırıyor. Bu durum, şirketin geçen yılın Aralık ayında yapay zeka ekiplerinin araştırma raporlarını kamuoyu ile paylaşmasına izin vermesinin yolunu açtı. Bu gelişmenin sadece birkaç hafta sonrasında, Apple’ın yapay zeka ekibi, görüntülerden öğrenme başlıklı bir resim tanımlamasını geliştirmeye ilişkin ilk araştırma raporlarını yayınladılar.

Partnership on AI, geçen yıl Eylül ayında kurulan, açık lisans altında araştırma yapmak ve çalışma raporlarını kamuoyuna açık bir şekilde yayınlamak amacıyla kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Şimdiye kadar Apple, Intel ve Baidu bu grubun bir parçası olmayan önemli teknoloji şirketleri arasındaydılar.

teknik destek

Apple’ın bu hareketi, şirketin daha uzman yapay zeka araştırmacıları ile çalışmasına yardımcı olacak türden. Apple, dijital asistanlarına ve servislerine güç katmak için Google’ı, Microsoft’ı, Amazon’u ve diğer teknoloji şirketlerinin yanında, Siri‘nin onlarla rekabet edebilmelerini sağlamak için yapay zeka uzmanlarının yardımını almış olacak.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!