Apple Yavaşlayan İphone’ları iOS 11.3 Beta Sürümü İle Bitirecek

Yavaşlayan İphone Sorunu,Yavaşlayan İphone Pil Değişimi, iOS 11.3 Beta Sürümü İndir,Pil Sorunu iOS 11.3 Beta Sürümü Çözüm

Apple eski İphone‘ları yavaşlattığı iddası ile bir süredir gündeme geldi bunun sonucunda dünyada bir çok kullanıcı bu durumdan müzdarip oldu ve cihazlarını verimli kullanamaz oldular.Bu konuda Amerika ve Birleşik Krallık başta olmak üzere bir çok devlet.şahıs dava açmış durumda Apple ise bu durumu ilk başlarda inkar edip olayı manüpüle etmeye çalıştıysada fayda etmedi ve sonunda Eski İphone‘ları kasten yavaşlattığını kabul etti.

teknik destek

Son aldığımız habere göre ABD hükümetinin Apple‘ın bazı eski iPhone modellerini yavaşlatan güç yönetim işlevini araştırdığına ilişkin bir rapor sonrasında Apple , Salı günü geç saatlerde “bazı devlet kurumları Tarafından soruşturma başlatılmış” olduğunu ve onlara “yanıt verdiğini” bildiren bir haber  yayınladı.

Açıklamada, Apple , iPhone 7’den iPhone 7 Plus’a sahip olan tüm müşterilerin cihazın işlevini devre dışı bırakmalarına izin veren pil sorunu ile alakalı iddayı doğruladı : Şubat ayında gelecekte iOS 11.3 beta sürümünde kullanıma sunulacak. Yazılım güncellemesi bu baharda yayımlanacak ve tüm cihazlarda olan pil sorunu bu sayeede düzelmiş olacak.

Apple’ın güç yönetimi sistemi, gerekirse bir iPhone’un pilini değiştirerek de engellenebilir. Bu işlemi bir Apple Store veya Apple Yetkili Hizmet Sağlayıcı tarafından başlatma adımlarını daha önce açıkladık .

İlgili haberde, Apple kısa süre önce Kanada’daki destek web sitesine “Pil Tasarruf” seçeneği ekledi . Başka bir yerde mevcut olmayan bu sistem, bir iPhone 6 veya daha yeni bir müşteriye bir pil ayırmasına ve tercih edilen Apple Store’da  Apple’a başvurmaları halinde herhangi bir ek ücret talep edilmeyecektir diye açıklamada bulunuldu.

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinden gelen araştırmalara ek olarak, iOS 10.2.1’de yapılan güç yönetimi değişikliklerini, güncellemenin yayınlanmasından yaklaşık bir yıl sonra tam olarak ifşa ettiği için Apple’a karşı 50’den fazla sınıfla ilgili şikayet dava açıldı. Apple müşteriye gönderdiği bir mektupta iletişim eksikliği nedeniyle özür diledi .

 

müşteri hizmetleri

17 Comments

  1. İos 11 bana muthiş derecede ızdırap oldu. Yahu arkadaş bir telefon bu kadar çalışır mı? Her uygulama kasıyor. Bazen kendi kendime bağırıyorum, odada, metroda, cafede…
    Artık öyle alıştılar ki;
    ‘-İos 11’mi yüklü abi’ diyerek karşılık veriyorlar 🙂
    Beyler artık satmaya karar verdim iphone’u. İphone 6 s plus 64 gb ve hiç gözümde değil. Çok sıkıldım.

Comments are closed.