Apple, Yazılım Tarafındaki Hatasını Kabul Etti!

apple-pazarlama şefi phil-schiller

Apple’ın pazarlama şefi Phil Schiller, bu ayın başında The Telegraph ile gerçekleştirdiği röportajda Apple’ın bu yıl gerçekleştirdiği atılımlar hakkında ve yıla damga vuran yazılım hataları hakkında konuştu.

teknik destek

Apple’ın bu yıl piyasaya sürdüğü akıllı telefonların tamamının kendileri için son derece verimli bir yıl olmasını sağladığını söyleyen Phil Schiller, iPhone X’in Apple’ın daha önce yaptığı tüm atılımlara kıyasla gerçek bir oyun değiştirici olduğunu vurguladı.

iPhone X ile agresif bir cihaz ortaya koymak istediklerini dile getiren Phil Schiller, Apple’ın geçmiş yıllara kıyasla çok sayıda iPhone modelinin satışını yapmasının karmaşaya neden olduğu konusundaki görüşlerini reddederek her iPhone modelinin kendisine göre bir tüketici ihtiyacını karşıladığını söyledi.

Belki de röportajın en önemli noktası olan yazılım hataları konusunda konuşan Phil Schiller, hatalarını kabul ederek yakın zamanda macOS’ta tespit root güvenlik açığının ve iOS’taki içinden çıkılmaz hataların kendileri için hiçte iyi bir gelişme olmadığını ancak yakın gelecekte tüm bu sorunlardan arındırılmış güncellemlerle yollarına devam edeceklerini söyledi.

Apple’ın iOS 11 ile baş gösteren hatalar konusunda artık çok özel bir ekiple çalışma yaptığını söyleyen Phil Schiller, bu ekip tarafından sistemlerin sürekli denetlendiğini ve daha sorunsuz yazılım güncellemeleri için bunu yaptıklarını açıkladı.

müşteri hizmetleri

12 Comments

  1. iPhone’um gece beni boğmaya çalıştı şahitlerim var hep iOS 11 yüzünden! Başka telefonum da yok keşke almasaydım iPhone 8, bir daha almayın arkadaşlar tamam mı Apple çok bozdu 🙁

    Android’den gönderildi.

  2. Geçenlerde de söyledim yine söylüyorum. Artık iphone’u çöpe atmanın zamanı android kullanan arkadaşlarım var apple’ı bin basar.ios 11.2.1 sürümü çıkarmışlar halen donma,kasma, uygulama çökme, saçma sapan hatalar devam ediyo.bence düzelcek gibide gözükmüyor özellikle iphone 5s’ler.madem sorunla baş edemiyosun o zaman ios 10’a imza yetkisini aç bee

Comments are closed.