Şimdi yükleniyor

Apple, Yeni iPhone’ların Öncesinde Hong Kong’da İade ve Değişim Taleplerini Kabul Etmemeye Başladı!

Kırmızı iPhone 7

Apple, Yeni iPhone’ların Öncesinde Hong Kong’da İade ve Değişim Taleplerini Kabul Etmemeye Başladı!

Son Güncelleme tarihi 15 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple, bugünden itibaren geçerli olmak üzere, çevrimiçi ve perakende mağazalarından satın alınan tüm ürünlerin süresiz olarak iade edilemeyeceğini veya değiştirilemeyeceğini belirtmek için Hong Kong’da uyguladığı satış politikasını güncelledi.

Bazı kurallara istisna olarak, Apple, kendi takdirine bağlı olarak Hong Kong’daki kusurlu ürünler için piyasayı onurlandıran bir politika izliyordu. Şirket, politika değişikliği için bir neden belirtmedi ancak bu politika değişikliği muhtemelen Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelleri öncesinde atılmış ihtiyatlı bir adım olarak görülebilir. Hong Kong’da benzer politika değişikliği geçen yılki iPhone 7 lansmanı öncesinde de yapılmıştı.

Komşu Çin’de olduğu gibi, Hong Kong, satın alınan yabancı mallara eklenen ithalat vergileri ve tedbirlerin eksikliği nedeniyle karaborsa elektroniği için kabarık bir sicile sahiptir. Örneğin, geçen yıl Hong Kong’da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus piyasaya çıktığında karaborsada 15.000 Hong Kong dolara kadar varan fiyat etiketine sahipti ve bu rakam 1.900 dolardan fazla bir değere tekabül ediyor.

Apple’ın Hong Kong’daki standart iade politikası diğer bazı ülkelere nazaran daha sıkıdır. Dört ürünün veya daha fazlasının toplu satın alımlarında, geri iade süreci yedi gündür.

Apple muhtemelen bir süre sonra Hong Kong’daki standart iade politikasını yeniden yürürlüğe sokacaktır ancak bunun ne zaman olacağı şimdilik belirsiz.

teknik destek