Apple, Yeni Nesil Micro-LED Ekran için Deneme Üretimine Başlıyor!

Apple Watch

DigiTimes tarafından bugün yayınlanan yeni bir raporda, Apple’ın Micro-LED ekran üretiminin denemelerine başlayacağı ve sürecin nasıl olacağı da dahil olmak üzere, birden fazla şirketin Micro-LED konusundaki hırslarına değiniliyor. Apple tarafından ortaya çıkan bu bilgi henüz onaylanmış değil ancak Apple, bu yeni görüntüleme teknolojisini 2018 veya sonrasındaki yıllarda tanıtacağı yeni nesil Apple Watch’da kullanabilir.

teknik destek <

Endüstri kaynaklarına dayanarak hazırlanan raporda, Apple’ın amacının bu yılın sonuna doğru Micro-LED ekrana sahip, “küçük hacimli” ürünler üretmek olduğu belirtiliyor. Son haftalardaki raporlar, Apple’ın Micro-LED planları için benzer şeylere işaret ediyordu ve bugünkü haberle, Tayvan Taoyuan’daki bir fabrikada Apple’ın deneme üretim tesisinin yeri teyit ediliyor.

Micro-LED ekranlı bir Apple Watch’un söylentisi geçtiğimiz yıl yaz ayında gelmişti ve böyle bir cihazın 2017’de piyasaya sürüleceği aktarılmıştı ancak bu henüz gerçekleşmedi. 2017 yılında gelen güncel raporlara göre ise, yeni nesil ekran teknolojisi bu yıl tanıtılması beklenen Apple Watch Series 3’de de kullanılmayacak. Micro-LED’in avantajları göz önüne alındığında, kullanılan cihazların daha ince, daha hafif olması sağlanabiliyor. Ayrıca cihazın görüntüleme teknolojisinde daha fazla parlaklık ve renk gamutu elde ediliyor.

Apple’ın Micro-LED üzerine üretimi, 2014’te düşük güçlü microLED tabanlı ekran üreticisi olan LuxVue’yi satın almasıyla ortaya çıkmıştı. Benzer şekilde Samsung’un micro LED şirketi PlayNitride’ı satın almayı hedeflediği yönünde söylentiler var. Ayrıca, Apple’ın en önemli tedarikçisi olan Foxconn, yeni nesil ekran teknolojisinin geliştirilmesi için eLux’u satın almayı planladığını resmi olarak açıkladı.

müşteri hizmetleri