Apple Yeni Ürünlerini Sızdırmaya Hazırlanan 12 Kişiyi Kovdu

apple-yeni-urunlerini-sizdirmaya-hazirlanan-12-kisiyi-kovdu

Teknoloji devi Apple yeni tanıtacağı ürünler hakkında bilgi sızdırmak isteyen 29 kişiyi yakalattı. Apple ayrıca olayın ardından tüm çalışanlarının gözünü korkutmak için uzun bir metin yayınladı. 

teknik destek <

Sızıntıları engellemek için kontrollerini sıklaştıran Apple sızıntı yapmaya çalışan 29 çalışanını yakaladığını ve bu 29 kişiden 12 kişinin tutuklandığını açıkladı. Apple çalışanlarının bir daha sızıntı yapmaması için tüm çalışanlarına uyarı niteliğinde bir metin yayınladı. 

Konu hakkında açıklama yapan Apple “Yeni ürünlerimizi ifşa eden ve iOS 12’de mevcut özelliklerin iyileştirilmesine odaklanmak üzere bilgilerin yer aldığı planlı işlevsellik belgeleri Apple çalışanları tarafından sızdırılmaya hazırlanırken yakalandı. Konuyla ilgili olarak başlattığımız soruşturmanın sonucunda yaklanan 29 kişinin 12 kişisi tutuklandı. Gözaltına alınan 12 kişi Apple’dan da kovuldu.” Açıklamasına yapan Apple çalışanlarından analistlerin ve blog yazarlarının sözlerine kanmamaları için uyardı. 

Apple Çalışanlarını Sert Bir Dille Uyardı!

Apple’ın çalışanlarına gönderdiği bilgilendirme açıklamasında Apple bu sızıntılara yenilerinin eklenmemesi için uyarının dozunu arttırmış durumda. Apple’ın çalışanlarına gönderdiği bilgilendirme mesajında “İşten kobulan bu insanlar sadece işlerini kaybetmekle kalmadıklarını bunun yanında başka hiçbir yerde de iş bulamayacaklarını belirtti. Apple ayrıca yakalanıp tutuklanan kişilerin federal bir suç işlediğini ve bu kapsamda büyük para cezaları alıp hapis cezasına çarptırılacaklarını” belirtti. 

Son yıllarda teknoloji şirketinin korkulu rüyası olan sızıntılar karşısında Apple’ın bu hamlesi işe yarayacak mı göreceğiz. 

müşteri hizmetleri