İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Yenilenen App Store’u Duyurdu!

Apple üst yöneticilerinden Phil Schiller geçtiğimiz günlerde bir dergiye verdiği röportajda iOS 10’la birlikte App Store’un kısmi yeniliklerle geleceğini duyurmuştu. Tam da bu noktada beklenildiği gibi Apple bir dizi yeniliklerle App Store’un ön duyurusunu yapmış durumda.

Artık App Store’da arama yapmak daha efektif hale geliyor. Daha kullanışlı ve etkili arama sonuçları hayatımıza girecek. Elbetteki kullanıcı tarafında böyle bir durum varken geliştirici tarafında da uygulamaların ön plana çıkartılması, kullanıcıya direk ulaşması için de reklamlı arama sonuçları geliyor. Geliştiriciler Apple’a ödeme yaparak tıpkı Google gibi arama sonuçlarında en üst kısımda uygulamalarının listelenmesini sağlayabilecekler.

Ayrıca kullanıcılarla geliştiricilerin ticari anlamda karşı karşıya geldikleri uygulama aboneliklerinde de yenilikler yolda. Apple’ın geliştiricilere daha fazla kazanmalarının önünü açacağını belirtelim. Apple’ın geliştiricilerin yakasından düşmeye hazır olduğunu da söyleyelim. Şu anda geliştiricinin uygulamasından kar payı olarak %30 oranında kesinti yapan Apple bu oranı %15’e düşürmeye hazırlanıyor.

App Store için şimdilik ortaya çıkan yenilikler bunlar. Elbetteki yeniliklerle birlikte yeni kullanım sözleşmesinin geleceğini de belirtelim. Peki ya tüm bu yenilikleri ile App Store’u ne zaman göreceğiz? Apple bunun cevabını “Bu Sonbaharda geliyor” olarak söylüyor. Yani özetle iOS 10’un final sürümünün yayınlanması yani Eylül sonu, Ekim başı gibi yeniliklerle birlikte App Store’un geleceğini söyleyebiliriz. Elbetteki tüm derinliği ile yenilenen App Store’un detaylarını 13 Haziran’da başlayacak ve 17 Haziran’a kadar devam edecek olan WWDC 2016 etkinlik kapsamında öğreneceğiz.

App Store için duyurulan Arama Reklamları sayfasına buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.