Apple, Yepyeni Emojileri Bu Yıl Sonunda iOS, macOS ve watchOS’a Eklemeye Hazırlanıyor

iOS 11 Emoji

İlk önce iTunes’e özel emoji temalı bir makyaj uygulayan Apple, Apple, 2017’de iOS, macOS ve watchOS’a yeni emoji karakterlerinin bir önizlemesiyle 17 Temmuz Dünya Emoji Günü kutlamalarına devam ediyor. Şirket bu yılda bu günü atlamadı ve kutlamasını yaparak yeni eklenecek emojilerini görücüye çıkardı.

teknik destek

iOS 11 Emojileri

Apple’ın bu yıl işletim sistemlerine ekleyeceği yeni emojileri; başı örtülü kadın, sakallı bir erkek, bebek emziren kadın, sandviç, hindistan cevizi, t-rex, zebra, zombi, elf, star-struck, patlayan kafa ve daha fazlası olacak. Apple’ın paylaştığı tüm emojiler, daha önce Haziran ayında piyasaya çıkan Unicode 10 standardına dahil edildi. Yeni emojilerle kullanıcılar için daha fazla çeşitlilik sunulması hedefleniyor.

Apple, bu sene iPhone’lara, iPad’lere, Mac’lere ve Apple Watch’a gelecek olan yeni emojileri için bir başlangıç ​​tarihi belirtmedi ancak bu sonbaharda ya da bu sonbaharda daha sonra ki bir süreçte iOS 11’in final sürümü veya bir sonraki iOS 11 ara güncellemesi ile kullanıma sunulmaları bekleniyor. Dünya Emoji Günü kutlamaları, Apple’ın akıllı telefon karakterleriyle eğlenceli şeyleri sergileyen uygulamalarının vurgulandığı iOS App Store’a kadar uzanıyor.

müşteri hizmetleri