İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Yetkili Servis ve Retail Store Farkları

Apple randevu almak konusunda problemler yaşayan kullanıcılarımız olduğunu biliyoruz. Bu problemi kolayca aşmak mümkün, bu rehberimizde Apple’dan randevu almak isteyenlerin hangi servis türünü tercih etmeleri gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

teknik destek

Bildiğiniz gibi Apple ülkemizde 2 türde servis hizmeti sunuyor.

1- Apple Yetkili Servisler

Ülkemizde birçok şehirde Apple yetkili servisi bulunuyor. Apple Retail Store’larda yapılabilen tüm hizmetler bu servislerden de alınabiliyor, elbette bazı değişiklikler var. Tüm bunlardan da bahsedeceğiz.

2- Apple Retail Store

Ülkemizde maalesef sadece iki adet Apple Retail Store bulunuyor.

  • Apple Zorlu Retail Store
  • Apple Akasya Retail Store

Yetkili Servis ve Retail Store Farkları

Apple servislerinden hizmet talep etmeden önce iki servisin arasında farkı bilmek gerekiyor. Şimdi madde madde durumu sizlere özetleyelim.

Apple Yetkili Servis ve Retail Store Farkları

  • İstanbul’da ikamet edenler Retail Store’lara ürünlerini bırakabilirler fakat bunun için randevu almalısınız. Apple’dan nasıl randevu alınacağını da birazdan açıklayacağız.
  • İstanbul dışında bir şehirde yaşıyorsanız, Retail Store’lardan faydalanamıyorsunuz. Retail Store’lara kargo ile ürün yollayamıyorsunuz. Cihazınızı elden teslim etmek zorundasınız. İstanbul’a sırf bunun için gider işimi hallederim derseniz, neden olmasın.
  • Apple’ın servis işleyişi ve ücretleri bellidir, günden güne değişim göstermez. Apple yetkili servisleri Apple tarafından belirlenen fiyatlara ek olarak 50-100 TL daha talep edebiliyorlar. Ancak bu durumu servis ile konuşarak, fiyatı Retail Store seviyesine getirebilirsiniz.
  • Probleminiz garanti kapsamı dahilindeyse yani herhangi bir kullanıcı hatası bulunmuyorsa ücret talep edilemez. Bu durum hem yetkili servislerde hem de Retail Store’larda bu şekildedir.
  • Probleme göre uygulanacak işlemler ve süre değişebilir.

Umarız listelediğimiz maddeler hangi servisi tercih etmeniz gerektiğinde sizleri bilgi sahibi yapmıştır.

müşteri hizmetleri