Apple Yüksek Özellikli 3 Yeni Mac Üzerinde Çalışıyor!

3 Yeni Mac,Apple İmac Pro,Yeni MacBook Air,Yeni iMac Pro

Apple‘dan aldığımız son habere göre 2018 yılının ikinci çeyreğinde çıkması planlanan 3 farklı Mac bilgisayar üzerinde geliştirme çalışmaları devam etmekte bunun yanı sıra Apple raporlama Müdürü Mark Gurman göre güncellenmiş ve geliştirilmiş notebook ve yeni bir masaüstü cihazlar dahil özel ko-işlemciler ile entegre en az üç yeni Mac modellerinde de geliştirmektedir.

teknik destek

yeni modellerin bu yılın ortalarında piyasaya çıkabileceği iddia ediliyor ancak hangilerinin olacağını belirtmiyor. Elbette ki Apple’ın dizüstü bilgisayar serisinde MacBook, MacBook Air ve MacBook Pro bulunurken, masaüstü serisinde iMac ve iMac Pro, Mac Pro ve eskimiş Mac mini yer alıyor.

MacBook Air Mart 2015’ten bu yana anlamlı bir güncelleme almadığından notebooklar açısından MacBook ve MacBook Pro bu yıl yenilemek için çok isabetli bir adaydır.Yaklaşık üç yıl önce Apple bu noktada sadece 999 dolarlık fiyat etiketi ile piyasada dolaşıyordu.

2016’da piyasaya sürülen Touch Bar modellerine sahip MacBook Pro ve daha sonra sırasıyla Apple’ın Touch ID ve Apple Payment’ı doğrulayan ve güvence altına alan Apple’ın özel T1 yongası bulunuyor ve notebook’un daha fazla görevi ana cihazdan boşa çıkaran daha yeni bir yonga olan Intel işlemci. ile güncellenmesi mümkündür

MacBook modellerinde özel bir yedek işlemci bulunmuyor ancak Apple, Touch Bar’ı 12 inç’lik dizüstü bilgisayarlara kadar genişletmeyi planlamadıkça, T-serisi bir çip için çok fazla gerekliliğin olup olmadığı görülecektir.

En güvenilir sicili olmayan ve Apple’ın bu yılın ikinci yarısında yeni giriş seviyesi 13-inç MacBook . Bu modelin MacBook Air’in yerini alabileceğini veya Apple’ın dizüstü bilgisayar serisinde başka yerlerde bulunabileceği belli değil.

Masaüstlerine geçiş yapan iMac Pro, gelişmiş güvenlik ve entegrasyon için Apple’ın özel T2 yongası ile zaten donatılmıştır . Eş-işlemci, sistem yönetimi denetleyicisi, görüntü sinyali işlemcisi, ses denetleyicisi ve SSD denetleyicisi gibi önceden ayrılmış birkaç bileşeni bütünleştirir.

T2 yongası, güvenli şifreleme özelliği sayesinde yeni şifreli depolama ve güvenli önyükleme özellikleri ile iMac Pro’yu daha da güvenli hale getiriyor. Apple bu ortak işlemciyi bu yıl standart iMac modellerine kadar genişletebilir.

Apple da bunun olduğunu doğruladı.tamamen yeni bir modüler Mac Pro üzerinde çalışılıyor , ancak piyasaya sürülmesinin 2017’den sonra bir noktaya geleceğini açıkladı. Ve MacRumors Buyer’s Guide’a göre Mac mini, güncelleme olmaksızın 4 yıldan fazla sürdü.

Bloomberg Haber raporuna göre Qualcomm ve Hayal Tech gibi şirketler üzerindeki bağımlılığını azaltarak, in-house yonga tasarımı Apple’ın tam yerinde bir seçim yeni Mac’ler hakkında çok fazla detayı sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

müşteri hizmetleri