Apple Yüksek Vergilerden Etkilemedi!

Apple Yüksek Vergilerden Etkilemedi! 2

Apple’a üst üste gelen vergi cezalarından sonra firmanın bir çıkmaza girdiği söylense de AB’nin Apple’ın önüne çıkarttığı dev vergilere rağmen, firmanın teklemediği öğrenildi.

teknik destek <

Apple, bu hafta gelmiş geçmiş en iyi 3. çeyrek finans raporunu yayınladı. Dev firmanın 15.1 milyar dolar tutarındaki vergilerin üçte birini ödemiş olduğu açıklandı.

Komisyon, şirkete 2016 yılının Ağustos ayında toplam tutarı ödemesi gerektiği söylemişti. Dünya üzerindeki tek 1 trilyon dolarlık şirket olan Apple’ın Avrupa topraklarında istihdam sağlaması umuduyla ödeme emri verilmiş olan vergi tutarı daha rahat ödenmek üzere yapılandırılmıştı.

Apple Yüksek Vergilerden Etkilemedi!

Apple, uzun bir süredir Avrupa’da faaliyetlerine devam ediyor. Firmanın 80 yılından beri İrlanda’da aktif bir ofisi mevcut. Dev firmanın, AB’ye ödemesi gereken toplam tutar 13 milyar avro seviyesinde, faizler eklendiği zaman bu tutar 14 milyar avroya kadar yükseliyor.

Firmanın AB ve İrlanda ile yapmış olduğu vergi anlaşmasının ödemeleri tamamlanmaya oldukça yakın ancak birkaç yıl daha ödemeler bitmeyecek denebilir. Apple tarafından vergilere yapılan itirazlar mahkemelere ulaştığı için karar verilene dek ödemeler emanet hesaplarda biriktiriliyor.

müşteri hizmetleri