Apple’a Olan İlgi Azalıyor Mu?

applea-olan-ilgi-azaliyor-mu

Teknoloji dünyasının en büyük markalarından birisi olan Apple’a olan ilgi artık azalmaya mı başladı? 

teknik destek

Dünyanın en değerli ve en büyük markaları arasından yer alan Apple, ürettiği ürünler ve geliştirdiği yazılımlarla milyonlarca kişinin büyük beğenisini kazanıyor. Yürüttüğü başarılı iş geliştirme modelleriyle herkes tarafından takip edilen teknoloji dünyasının dahi markası Apple’a olan ilgi azalıyor mu sizler için araştırdık. 

Analistlerden paylaşılan verilere göre Apple, iPhone XR’ı düşük stokla ön siparişe sundu. Kullanıcılar her ne kadar ön siparişte tüm iPhone XR stoklarını eritseler de iPhone XR modeli diğer satış kanallarında beklediği ilgiyi bulamadı. Önceki iPhone modellerinde alışkın olduğumuz iPhone kuyrukları iPhone X modelinde azalmaya başlamış ve iPhone Xs modelinin satışa sunulmasıyla daha da azalmıştı. 

Apple Etkinlikleri Popülerliğini Yitiriyor!

Verilere göre kullanıcılar artık Apple ürünlerine eskisi gibi ilgi göstermiyor. Google aramaları baz alınarak yeni iPhone modellerinin tanıtıldığı esnada iPhone modellerinin Google aramalarının her yıl önemli bir düşüş yaşandığı görülüyor. 

applea-olan-ilgi-azaliyor-mu-2

Apple ürünlerine ve Apple’a karışı olan ilgilinin azalmasının altında pek çok neden yatıyor. Öncelikle teknoloji sektöründe pek çok yeni marka bulunuyor ve her biri çok güçlü ürünler pazara sunuyor. Daha uygun fiyat etiketine sahip olan yeni ürünler Apple’ın ürünlerinden daha başarılı satışlar elde etmeye başladı. Bakalım Apple büyük bir sıçrama yaparak eski günlerine geri dönecek mi? 

müşteri hizmetleri