İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’a Şok! Eski Foxconn Müdürü Tutuklandı

Eski bir üst düzey Foxconn yöneticisi geçtiğimiz günlerde 1.56 milyon dolarlık 5.700 iPhone’u çalma suçu ile suçlanıyordu. Onun suçu imalat hattında hurdaya ayrılan iPhone’ları çalmak ve Çin’de çeşitli dükkanlara satmaktı. 2013-2014 yılları arasında gerçekleşen bu olay ile bu müdürün 2.2 milyon dolar gelir elde ettiği belirtiliyor.

teknik destek

Yasadışı olarak iPhone 5 ve 5s cihazların binlercesini çalan bu ismin, eski çalışanlar tarafından rapor edildiği gelen bilgiler arasında. Olayın asıl ortaya çıkmasını sağlayan ise Foxconn fabrikasında yapılan bir iç denetim. Bu denetimin ardından tutuklanan soyadının Tsai olduğu belirtilen müdür daha sonra serbest bırakılmıştı.

Olayın tümüyle aydınlatılması ile Tsai’nin tekrardan tutuklandığını belirtelim. Tsai şu anda görevi kötüye kullanmaktan on yıldan fazla hapis cezası ile suçlanıyor ve nihai kararın ne açıklanacağı şimdilik belirsiz.

Şimdiye dek dünyanın çeşitli yerlerinde, çeşitli iPhone hırsızlıkları oluyordu ancak böylesi ilk defa oldu desek yanlış olmaz. Tsai’nin elde ettiği gelir bir hırsızlığın yanına yaklaşamayacak kadar yüksek ve şaşırtıcı.

teknik destek