İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan 2018 Kış Olimpiyatı Öncesi Yeni Rekor

27 Ocak’ta yapılması planlanan kış olimpiyatı öncesi Apple Güney Kore’de açılan yeni mağazanın bir diğer önemi de 500inci mağaza olmasıdır.

Apple bugün Güney Kore’deki ilk perakende mağazasının , 9 Ocak Cuma günü Pyeongchang’daki 2018 Kış Olimpiyatları açılış töreninden sadece birkaç hafta önce yerel saatle sabah 10: 00’da 27 Ocak cumartesi günü açıldığını açıkladı.

Mağaza, Güney Kore’nin başkenti Seul’un Gangnam Bölgesi’ndeki lüks Garosu-gil alışveriş bölgesinde yer almaktadır. Konumu haftanın yedi günü açık olacak ve diğer Apple perakende mağazaları gibi bugün Apple oturumlarında da ev sahipliği yapacak olan mağaza aynı zamanda cihaz onarımı ve sorun gidermesi için bir Genius Bar standıyla hizmet verecek.

Görünüşe göre, Apple dünyanın dört bir yanındaki 500inci perakende mağazasını açarak bu pazarda daha da büyüyeceğinin sinyalini veriyor. Bu toplamda hem Apple ürünlerini tanıtım ürünleriyle birlikte satan Apple Park Ziyaretçi Merkezi ve Sonsuz Döngü yerleri hem de geçen yıl Apple’ın Simi Vadisi mağazasının ender kalıcı olarak kapanmasına neden oluyor .

Apple’ın, Viyana şubesi hazır olmakla birlikte, Avusturya bölgesi ne Ocak ayı için de en az bir yeni mağaza açacağı açıklaması olasıdır; bu durumda Koreli mağaza açıkça 500’üncü olamaz. Resmi bir mağaza sayısı için Apple’a ulaştık ve yeni bilgiler edinirsek konumuzu güncelleyeceğiz.

Apple, Garosu-gil mağazasını, web sitesinde hem İngilizce hem de Korece olarak renkli ve hareketli bir tebrik ile tanıtmakta ve mağaza boyunca eşleşen bir duvar resmi ile 27 Ocak’ın açılış tarihini geçenlere anlatmaktadır.

Apple, Güney Kore’de ilk mağazasını açma planlarını bir yıl kadar önce doğruladı ve o tarihten bu yana inşaat ve işe alımlar devam ediyor. Mağazanın aslen 30 Aralık’ta açılması bekleniyordu, ancak bu yer açıkça zamanında hazır değildi ve şimdi iki haftadan az bir sürede resmen açılacak.

Apple’ın ilk iki mağazası Mayıs 2001’de Virginia ve Glendale, California’daki Tysons Corner’daki alışveriş merkezlerinde açıldı . Bizim sayımızla, Apple’ın şu anda Birleşik Devletlerde 271 perakende mağazası var ise de, bu Garosu-gil lokasyonu başka yerlerde 229’uncu perakende mağazası olacak ve 17 yıldan az bir sürede 500 markaya ulaşacak.

Apple, bu mağazalardan düzinelerce daha yeni bir estetikle yenilenmeye devam ediyor. Bazı mağazaların yerini değiştirirken, yerlerin birçoğu bir kat ekleyerek veya bitişik mağazaların üstünü çizerek genişledi.