İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan 5.2 inç iPhone 7 mi Geliyor?

Bir Apple tedarikçisinden elde edildiği iddia edilen sözde 5.2 inç iPhone 7 kasasına ait görüntüler paylaşıldı ve gündeme bomba gibi düştü. Gerçekten de Apple 5.2 inç bir iPhone ile kullanıcılarına merhaba diyebilir mi?

teknik destek

Öncelikle bir durum tespiti yapmak lazım. Apple, 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone modelleri ile iPhone 6 ve iPhone 6s ile büyük bir ivme yakaladı ve güçlü rakipleri Samsung, LG, HTC gibi üreticiler 5 inç üstünde giriş seviyesi cihazlarını her yıl güncelleyerek tanıtıyorlar. Örnek vermek gerekirse Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S7’nin 5.1 inç ekrana sahip olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yine de Apple’ın rakiplerine karşın böyle bir atağa geçmesi pek gerçeği yansıtmıyor. Görüntülerde iPhone 7‘ye ait olduğu iddia edilen kasasıda muhtemelen başka bir cihaza ait gibi duruyor.

Her durumda da ortaya çıkan bu kasaya yakından bakacak olursak, 5.2 inç büyüklüğünde ve dikdörtgen bir yapıya sahip. Kasada 3.5 mm kulaklık girişi mevcut. Apple’ın iPhone 7’de 3.5 mm kulaklık girişine yer vermeyeceği iddialarına rağmen oldukça iddialı gibi duruyor.

iPhone-7-Kasasi

Ayrıca söz de görüntülerde yer alan kasanın henüz yayınlanmamış bir Huawei cihaza ait olduğunu iddiası da mevcut. Apple ve Huawei, çoğu konuda aynı tedarikçilerle çalışıyorlar. Bundan da öte görüntülerdeki kasa daha önce Apple’ın deneme amaçlı ürettiği bir Apple prototipine de ait olabilir.

Fotoğraflarda ki ses tuşlarının pozisyonlarına ve güç tuşunun da eksikliğine da dikkat edecek olursanız Huawei’nin P9 akıllı telefonunun muhtemel kasasına baktığınızı düşünebilirsiniz.

 

müşteri hizmetleri