Apple’dan Aldatıcı Başlığa Sahip App Store Uygulamalarına Engel!

App Store Uygulama

Apple, geliştiricilerin, uygulama başlıklarında herhangi bir fiyat (Free, Ücretsiz gibi) bilgisini kullanarak uygulamalarını App Store’da tanıtmasını engellemeye başladı. Yaklaşık son bir aydır uygulamaların başlık kısmında “ücretsiz” veya diğer fiyatlandırma bilgilerini kullanan uygulamalar iTunes Connect’ten engellenerek App Store’da yayına alınmadı.

teknik destek

Şu anda da uygulama başlığında benzer tabirleri kullanan uygulama geliştiricilerinin uygulamaları reddediliyor. Bir Apple sözcüsü bu değişikliği doğruladı ancak ek bilgi sunmayı reddeti.

App Store’da, Disney’in uygulamalarında “Where’s My Water? Free” veya “Doodle Jump FREE” gibi başlıkları kullandığını ve Disney gibi yüzlerce uygulama geliştiricisinin de benzer başlıkları kullandığı göz önüne alındığında, Apple’ın bu uygulaması çok yakında pek çok geliştiriciyi ve doğal olarak uygulamaları etkileyecek gibi duruyor. Tabii geliştiriciler uygulama isimlerini düzenlemezlerse… Bu noktada Apple’ın geliştiriciler için App Store’da olan uygulamalarının başlıklarını değiştirmelerini kolaylaştıracak bir değişiklik sunup sunmayacağı ise belli değil.

Apple’ın uygulama mağazasını her geçen gün daha düzenli ve daha kullanıcı dostu hale getirmek üzere çalışmalar yaptığını yakinen görüyoruz ve takip ediyoruz.

müşteri hizmetleri