İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Amazon Echo ve Google Home’a Rakip Akıllı Ev Asistanı Geliyor

İlk olarak 2011 yılında Apple tarafından Siri’nin tanıtılması ile başlayan akıllı asistan rekabeti Google Home ve Amazon Echo ile bambaşka bir boyut kazandı. Apple, yarışın gerisinde kalmamak için hem Siri ile ilgili bir takım değişiklere gitme hem de yeni Amazon Echo gibi bir akıllı asistan hazırlama yoluna girdi.

teknik destek

Bugüne kadar geliştiricilere kapalı olan Siri, Haziran ayındaki geliştirici konferansında SDK yayınlanarak geliştiricilere açık hale getirilecek. Böylece Siri daha yetenekli hale gelecek. Yelp gibi firmaların Apple ile Siri’nin geliştirilmesi için anlaşmaya vardığı konusunda ciddi iddialar var. Apple’ın bu adımı kuşkusuz iOS cihaz kullanıcıları için sevindirici bir haber.

Siri’nin geliştiricileri tarafından piyasaya sürülecek olan yeni akıllı asistan VİV’in yetenekleri düşünüldüğünde Apple’ın Siri’yi geliştiricilere açma konusunda ne kadar geç kaldığı anlaşılıyor.

[irp posts=”6297″ name=”Siri’nin Geliştiricilerinden Yeni Akıllı Asistan Viv İçin İlk Video Yayınlandı”]

Diğer taraftan ev otomasyonu ile ilgili de Apple’ın bir planı var. Amazon Echo ve Google Home’un evdeki cihazları kontrol eden birer dijital asistan olarak teknoloji dünyasına girmeleri Apple’ın harekete geçmesine sebep oldu. Apple’da rakiplerinden geri kalmayacak bir ev asistanı hazırlamaya başladığı gelen haberler arasında.

image

Teknolojine kazandırdığı yeniklerle bilinen Apple’ın akıllı ev asistanı konusunda da sıradışı bir adım atacağını düşünüyoruz. Konu ile ilgi gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

müşteri hizmetleri