Apple’dan App Store için 100 Dolar Kredi Desteği

app-store-arama-sonucu-reklamlari

Apple bu yılın başında App Store için bir avuç değişikliği tanıtmıştı. Bu değişikliklerden birisi de App Store arama sonuçlarına “Sponsorlu İçerik” adı altında geliştiricinin uygulamasını ekleyebiliyor olmasıydı. Şirket bu özelliği şimdi resmi olarak başlatmış durumda ve herhangi bir geliştiricinin kullanabilmesine olanak tanıyor.

müşteri hizmetleri

iOS 10’la App Store içerisinde entegre edilen bu yenilik sayesinde arama kelimelerine göre reklam verebiliyor ve uygulamanızın kullanıcıların önüne gelmesini sağlayarak etkileşimi arttırabiliyorsunuz. Öyle ki bu reklamlı içerik sayesinde uygulama indirme oranınızı %65 oranında arttırabiliyorsunuz.

Şirket geliştiricilerin bu özelliği kullanmasını sağlamak için 100 dolarlık kredi desteğini de kullanıma açtı. App Store içerisinde uygulama reklamını yapmak isteyen geliştiriciler 100 dolarlık destekten faydalanabilirler.

Arama sonuçlarında sponsorluk içerik şu an için sadece ABD’de kullanılabiliyor. Şirketin yakın zamanda bu özelliği daha genel bölgelerde kullanıma sunması bekleniyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.