Apple’dan Başarılı Çalışanları için Yeni Hisse Senedi Hibe Programı

tim-cook-apple

Apple CEO’su Tim Cook bugün yeni bir teşvik programı için çalışanlarını bilgilendirdi. Kısıtlı Stok Birimleri (Restricted Stock Units (RSUs)) adı verilen program ile Apple çalışanları artık performanslarına göre hisse senedi kazanacaklar.

teknik destek

Apple’ın yönetim, parekende ve AppleCare ekipleri zaten son birkaç yıldır yeteneklerine göre hisse senedi kazanıyorlardı. Yapılan son değişiklikle birlikte artık tüm Apple çalışanları performanslarına göre bu özel fırsattan faydalanabilecekler.

Tim çalışanlara attığı bilgilendirme e-postası ile, hisse senedi sahiplendirme için yeni bir program başlattıkları için heyecanlı olduğunu, programı tüm çalışanlara göre indirgediklerini ve bunun alışılmadık bir adım olduğunu vurguladı. Apple’ın en önemli değerinin insanların olduğunu belirten Tim, bunun Apple’ın çalışanlarına teşekkür etmenin farklı bir yöntemi olduğunu söyledi.

Apple uzun zamandır çalışanlarına indirimli Apple stok hisse kazanmasını sağlıyordu. Uygulanan bu programın adı Employee Stock Purchase Plan (ESPP)’ydi. Yeni programla birlikte tüm çalışanlar Apple hisse senedi kazanabilecekler. Apple’ın bu programı uygulamasının en önemli sebebi ise çalışanların motivasyonunun artmasını sağlamak.

müşteri hizmetleri