İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Geliştiriciler için Özel İnternet Tarayıcısı: Safari Technology Preview

Apple bugün çeşitli özellikleri ve gelişmiş yapısı ile yeni bir internet tarayıcısını duyurdu. Safari Technology Preview olarak adlandırılan yeni internet tarayıcısı, geliştiricilerin üzerinde testler yapması ve gelecekteki web teknolojilerini-özelliklerini denemek için aracı konumunda olacak. Genel hali ile Safari‘ye benzeyen tarayıcının simgesinin de yine Safari’nin logosunun mor hali ile geliyor.

teknik destek

TheNextWeb aracılığıyla ilk olarak ortaya çıkan yeni tarayıcı ile Apple’ın her yayın güvenliğini imzalayacak özel bir teknolojiyi kullanması bekleniyor. Şirket Safari Technology Preview’i her iki haftada bir güncelleyecek. Yeni Safari tarayıcısını indirmek için Apple’ın geliştiriciler için hazırladığı portalı (buradan) kullanarak indirebilir ve Mac App Store üzerinden otomatik güncellemeleri alabilirsiniz.

Safari Technology Preview tümüyle Safari’den bağımsız bir uygulama. Ayrıca tipik WebKit Nightly yapısını içermemektedir. iCloud için çeşitli özellikleri desteleyen yeni Safari tarayıcısı, geliştiricilerin daha iyi web uygulamaları geliştirmesi için birçok yeni özellik ile geliyor. Geliştiriciler buradan yeni Safari tarayıcısı için teknik değişikliklere erişebilirler.

müşteri hizmetleri