Apple’dan İlginç Program Uygulaması!

apple-watch-geridonusum

Apple en yeni Apple Watch serisi, Watch Series 2’yi tanıtması ile birlikte eski Watch için “Renew Programı ve Geri Dönüşüm” uygulamasını başlattı. Hemen “nedir bu?” kısmını açıklayalım. Ülkemizde “Renew Programı ve Geri Dönüşüm” kısıtlı olarak uygulanıyor. Eski cihazınızı Apple’a tümüyle gönüllü olarak veriyorsunuz. Normalde, dünyada pek çok ülkede Apple bu uygulamasına dahil olan müşterilerine hediye çeki veriyor. O sebeple şirketin bu uygulaması hem çevreci hem de müşteri açısından uygun bir teklif olarak benimsenmiş durumda.

teknik destek

Sözü daha fazla uzatmadan asıl konumuza dönecek olursak, şirket eski Apple Watch’u da bu uygulamasına dahil ederek program sayfasını güncelledi. Güncelleme sonrası ilginç bir teklif ile gelen Apple bir anda gündeme oturdu desek yanlış olmaz. Çünkü şirket eski Apple Watch için müşterilerine herhangi bir hediye çeki sunmuyor. 9to5Mac tarafından keşfedilen bu detay yurtdışındaki kullanıcılar tarafından baya baya ilginç karşılanmış durumda.

apple-watch-geridonusum

Buradaki web sayfası üzerinden Apple Watch dönüşüm seçeneğine tıkladığınızda direk ücretsiz dönüşüm sayfasına ulaşıyorsunuz.

Aslında bu teklifin ilginç karşılanmasının sebebi binlerce dolara alınmış olan altın kaplamalı kasaya sahip Watch Edition kullanıcılarının durumu. Watch Edition kullanan bir kullanıcı binlerce dolarını hiçe sayarak zaten böyle bir programdan faydalanmayacağı açık ama Apple’ın bunu dikkate almamış olması kesinlikle ilginç.

Apple normalde iPod ve uygulama için uygun olmayan çok eski cihazlar için hediye çeki sunmuyor. Şimdilerde ise bunların yanına altın kaplamalı versiyonu (Watch Edition) olan Apple Watch katılmış durumda…

Şirketin muhtemelen gelecek olan tepkiler üzerine yakın zamanda uygulamasında bir güncellemeye gitmesi söz konusu olabilir gibi duruyor.

müşteri hizmetleri