Apple’dan İngiltere’deki Kullanıcılarına Şok!

Apple-Haftanin-Ozeti

Apple dün gerçekleştirdiği “hello again” etkinliği ile yeni MacBook Pro’yu tanıtmıştı. Apple bu etkinlikle beraber sessizce İngiltere’de bazı Mac modellerinin fiyatını da yükseltmiş durumda. Şirketin bu hareketinin altında yatan neden ise İngiliz Sterlini’nin uluslararası pazarda Brexit sonrası değer kaybetmiş olması.

teknik destek

Apple’ın Brexit olayından birkaç ay sonrasında böyle bir adım atmış olsa da atılan bu adımın İngiliz kullanıcılarında şok etkisi yarattığını ve atılan bu adımın hemen ardından büyük tepki çektiğini belirtelim.

Apple’ın fiyatlandırmaki değişiklikleri ise şu şekilde;

  • 2013 yılından güncellenen Mac Pro’da görüldü. 2.499 sterlin olan Mac Pro yapılan zamnla 2.999 sterlin olmuş durumda.
  • Benzer şekilde en son 2015 yılının ilk çeyreğinde güncellenen 13 inç MacBook Air 849 sterlinden 949 sterline yükselmiş durumda.
  • 399 sterlin olan Mac mini’nin fiyatı şu an itibariyle 479 sterline yükselmiş durumda.
  • 1.199 sterlin olan 4K iMac’in fiyatı 1.499 sterline, 1.449 sterlin olan 5K iMac’in fiyatı ise 1.749 sterline yükseltilmiş durumda.

Bu artışların tıpkı ülkemizde olduğu gibi yerel para biriminin uluslararası pazarda dalgalı ve sürekli değer kaybeden bir ivme göstermesinden kaynaklandığını unutmayın. Apple’ın yakın zamanda diğer ürünlerine de zam yapması muhtemel gibi duruyor. Ve her ne olursa olsun Apple’ın bu konuda herhangi bir kabahati kesinlikle yok.

müşteri hizmetleri