İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan iOS 10.3 Güncellemesini Yükleyen Kullanıcılara Uyarı!

Apple bugün, az sayıdaki iCloud kullanıcısına e-posta göndererek uyarıda bulundu. Gönderilen e-postada, iOS 10.3‘teki bir hatanın, iCloud’u kullanan bazı uygulamaların devre dışı bırakılmasına rağmen yeniden etkinleştirildiği yönünde bilgi veriyor.

Apple gönderdiği e-postada, iOS 10.3 güncellemesinin yüklendikten sonra, devre dışı bırakılmış bazı iCloud’u kullanan uygulamarın yeniden etkinleştirildiğini vurgulayarak kullanıcıların bu ayarlarını kontrol etmelerini öneriyor.

Hangi devre dışı bırakılmış iCloud’u kullanan uygulamaların yeniden etkinleştirildiği belli değil ancak genel olarak Mail uygulamasının etkin değil iken etkinleştiği belirtiliyor. Elbetteki bu sorun Mail uygulaması ile sınırlı değil.

Siz de eğer ki iOS 10.3 veya iOS 10.3.1 güncellemesini cihazınızına yüklediyseniz hemen Ayarlar > En Üst Kısımdaki Apple Kimliği > iCloud menüsüne gidin ve iCloud’u kullanan uygulamalar başlığı altındaki ayarlarınızı kontrol edin.

Eğer ki Apple tarafından gönderilen e-postayı almadıysanız bu kontrolü yapmanıza gerek yoktur ancak her türlü ihtimale karşın iCloud ayarlarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz.