İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan iPhone 6s’lerde Görülen Beklenmedik Kapanma Sorunu için Kritik Açıklama!

Apple, bazı iPhone 6s modellerinde görülen, rahatsız edici, beklenmedik kapanma sorunun daha yaygın olduğunu kabul etti.

teknik destek

Apple başlangıçta sorunun belirli bir gruptaki iPhone’ların pilinden kaynaklandığını keşfetmişti. Şimdi bu grubun dışında kalan iPhone’ların da durduk yere kapandığı yönünde tespitlerinin olduğunu duyurdu. Sorunun nedeninin belirlenmesi için ise önümüzdeki günlerde önemli bir iOS güncellemesi yayınlanacak.

İngilizce dilde yayınlanan destek belgesinde Apple, görünüşte sorununu nedenini belirlemek için ek tanı verilerinin gerektiğini söylüyor. Bununla birlikte, bir kısım iPhone 6s’teki bu sorunun yazılımla düzeltilebileceğine inanıyor. Apple tarafından yapılan açıklama;

Bu sorundan etkilenen kesim dışında az sayıda bir müşteri beklenmedik kapanma sorunu yaşadığını bildirmiş durumda. Bu kapanmaların bazıları normal olabilir çünkü iPhone kimi şartlar altında elektronik bileşenlerini korumak için kapanmaktadır. Daha fazla bilgi toplamak için gelecek haftalarda yayınlanacak iOS yazılım güncellemesine ek bir teşhis özelliği eklenecek. Bu özellik ile pil performansını ve kapatma işlemlerini yönetmek için kullanılan algoritmaları geliştirmemize yardımcı olabilecek çeşitli bilgiler toplanacak. Bu yönde gelişme sağlanırsa, bunları daha fazla yazılım güncellemesi vasıtasıyla sunacağız.

Apple, belirli seri numarası aralıklarındaki iPhone 6 cihazları için ücretsiz onarım programını başlatmıştı ancak şimdi bunların etkilenen cihazların olmayabileceği görülüyor. Onarım programı iPhone 6 Plus’lar için de sunuldu ve ekrandaki Multi-Touch sorununu giderme üzerine bir onarım desteği sunuluyor.

teknik destek