Apple’dan iPhone 6’yı Hedef Alan Çinli Üreticiye Çelme!

iPhone 6 vs 100c

Pekinli bir mahkeme, Apple’ın iPhone 6 ile Çin’deki bir üreticinin fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiği ve iPhone 6’nın satışının yasaklanması yönündeki 2016 yılında verilmiş bir kararı bozdu.

teknik destek

Geçtiğimiz yıl Hazirana yında, oldukça kötü bir durumda olan Shenzhen Baili şirketi, Apple’a karşı iPhone 6’nın kendi telefonu olan 100 c akıllı telefonunun patentini ihlal ettiğini idda eden bir deva açmıştı. Dava açıldıktan kısa süre sonra, Pekin Fikri Mülkiyet Ofisi, Apple’ın Shenzhen’in patent haklarını ihlal ettiğine karar vererek Apple’ı 100 c telefonun dış tasarımını “kopyalama” suçu ile suçlamıştı.

Cupertino merkezli şirket, Pekin’de tüm iPhone 6 ve 6 Plus satışlarını tamamen durdurması için bir karar verirken, hemen bölge patent mahkemesine bir itirazda bulundu. Ve bu itiraz bugün itibariyle kabul edildi ve şirketlerin arasındaki anlaşmazlık son buldu.

Pekin mahkemesi, iPhone 6’nın özelliklerinin ve görünümünün 100 c’ye göre ayırt edilebilir olduğunu belirtti.

Karar, Apple’ın iPhone 6 ve 6 Plus satışlarını durdurmasıyla aldığı darbeyi onaracak türden ve Apple’ın Çin’deki ilk zaferi değil! Daha önce de iPhone markalı bir deri eşya üreticisi ile Apple karşı karşıya gelmiş ve Apple açtığı davayı kazanmıştı.

müşteri hizmetleri